SEVGİYİ ANLAMANIN 8 ADIMI

Sizi seviyor mu? Bir türlü emin olamıyorsanız, 8 adımda anlayabilirsiniz...

Erdem Oraylı ERDEM ORAYLI 30 Mart 2015
SEVGİYİ ANLAMANIN 8 ADIMI


Seni seviyorum! İki küçük kelime. Söylemesi keyifli hem de kolay. Öte yandan nedense erkeklerin ağzından alabilmek için türlü uğraşlar veriyoruz. Utangaç olduklarından mı? Nasıl diyeceklerini bilemediklerinden mi? Tabii ki, bir şekilde size itiraf etmek için kendi yöntemleri var... Elbette seviyorlar da ama bakalım sevgilerini nasıl anlayabilirsiniz...

Sebepsiz yere gelen mesajlar


«Hava da ne kötü değil mi?», «Uyandın mı?»... Bu mesajların pek de romantik bir anlamı olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü erkek arkadaşınızın sevgisini söylemesinin en kurnaz yollarından biri. Sizi düşündüğünü gösteriyor ve bir bahane buluyor kendine. Ama erkek arkadaşınız bunu yapmıyorsa elbette sizi sevmiyor demek değildir. Buna benzer başka ‘teknikleri' tercih ediyor olabilir... Neler mi? Okumaya devam!

Sürekli bir göz kontağı kurma çabası


Bakışmanın etkisini yabana atmayın. Göz kontağı baştan çıkarmanın en iyi yolu ve aşkın kanıtı aynı zamanda! Arkadaşlarla bir bardasınız ve size uzak bir köşeden aralıksız bakıyor. Bu demektir ki: «Senin yanında değilim ama gözlerimi senden alamıyorum ve sana bakarak bunu anlatıyorum»... Çok zarif değil mi?

Sizi dikkatlice dinler


Bir ilişkinin en önemli açılarından biridir karşımızdakinin ne dediğine odaklanmak. Gününüzü anlatırken ya da arkadaşlarınızdan bahsederken size bakmayı ihmal etmiyor ve sizi dikkatle dinliyorsa anlayın ki anlattıklarınız onun için önemlidir, hepsini dikkate almaktadır, dahası sizi fazlasıyla önemsemektedir.~

Size dokunurKamuya açık bir yerde olduğunuzda, elini sizin sırtınıza ya da belinize koyar mı ya da bir restoranda elini elinize yakın mı koyar? Bu küçük yakınlaşmalar devamlı sizinle kontakt halini koruma isteğinin göstergesidir.Arkadaşlarınızın sizi sevdiğini söylerArkadaşlarınızın size hayran olduğunu ve sizi sevdiğini söyleyerek dolaylı olarak kendi duygularını itiraf eder. Başka bir deyişle naifçe kendi duygularından bahsetmektedir aslında.

Bir öpücük sonrası gülümser


Yoğun duygularıyla çok da baş edemeyen bir erkek, bunları nasıl göstereceğini bilmez ama yüzünden anlaşılması pek de zor olmaz. Dudaklarınızdan uzaklaşırken eğer kendi kendine gülümsüyorsa, bunun alt yazısı «İşte benim sevdiğim kadın!» tarzında bir düşüncedir.

Elinizi sıkıca sıkar


Partnerine sevdiğini söylemenin daha kolay bir yolu var mı? Bazı erkekler bunu elleriyle söylerler. Sokakta, arkadaşlarınızın evinde ya da güzel bir film izlerken elinizi sıkı sıkı tutar. Korkmayın, tehditkar bir tutuş değildir bu. Sizi sahiplendiğinin göstergesidir. Sizin varlığınızı hissetmeyi, size ihtiyaç duyduğunu gösterir.Sizinle bir dünya program yapmak ister«Seni seviyorum» ağzımızdan o kadar da sistematik çıkmaz. Bu nedenle gündelik jestleri göz ardı etmemek gerekir. Biraz aptalca gelebilir ama dürüst olalım: Size güzel bir akşam yemeği hazırlamak, sizinle markete gelmek ve beklentilerinizi, zevklerinizi bilmek isteyen bir adam var karşınızda. Korkmayın, söyleyin: Bu aşk olabilir belki de...

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.