Ünlülerin Boşanma Avukatına Göre Boşanmaların 1 Numaralı Sebebi

Laura Wasser dünyada ünlülerin boşanma avukatı olarak biliniyor. ÇünkÜ son 30 yılda pek çok ünlünün boşanma davasında o vardı... İşte Wasser'e göre boşanmaların 1 numaralı sebebi.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 09 Şubat 2024
Ünlülerin Boşanma Avukatına Göre Boşanmaların 1 Numaralı Sebebi

Laura Wasser bugüne dek Kim Kardashian, Angelina Jolie, Britney Spears, Johhny Deep ve Ariana Grande gibi pek çok ünlü ismi boşanma davalarında temsil etti. CNBC'ye konuşan avukat Wasser, ünlülerin boşanmalarının diğer boşanmalardan pek de farklı olmadığını söylüyor ve şu yorumu yapıyor: Her zaman boşanmanın büyük eşitleyici olduğunu söylerim. İnsanlar ünlü olup olmadıklarına bakmaksızın aynı korku ve kalp ağrısını yaşarlar.

Wasser'e göre tüm boşanmaların ortak bir noktası var: "İnsanların boşanmalarının nedeni iletişim kurmamalarıdır." Wasser'e göre bu sorun ihanet, sağlıksız alışkanlıklar gibi farklı şekillerde kendisini gösterebilir ancak sorunun temeli yine aynıdır. Yani iletişim kuramamak.

EVLENMEDEN ÖNCE KONUŞUN

Wasser'e göre evlenmeyi tercih eden pek çok çift, evlilik öncesi sancılı ya da huzursuz dönemler geçirmemiş oluyor. Wasser "İşler iyi giderken iletişim araçlarını geliştirmediğiniz için, işler kötüye gittiğinde bunları konuşacak, tartışacak yeteneğiniz ya da gücünüz olmuyor." diyor.

Wasser'e göre tam da bu yüzden insanların evlenmeden önce çok da çekici olmayan konuşmalar yapması şart. Örneğin çocuk özel okula gönderilmeli mi? Yaşlanan anne-babaların bakımı gibi konular evlilik öncesi konuşulmalı. Wasser "Bu konuşmalar eğlenceli değildir, ancak size zaman kazandırabilir." diyor.

Yine ünlü avukata göre insanların ihtiyaçları da evlilik boyunca değişebilir. Bu nedenle de karşınızdaki insanın sizin ne hissettiğinizi anlaması için karşılıklı iletişim yeteneği çok önemlidir. Wasser bu iletişimin kurulamadığı durumlarda karşılıklı öfkenin arttığını, enerjinin boşa harcandığını söylüyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.