Aksesuarları Kendimizi İyi Hissetmek İçin Alırız

Aksesuarları Kendimizi İyi Hissetmek İçin Alırız

Modanın asıl amacı ne? Tüm bu kıyafet ve aksesuarların? Sadece bizi şık yapmak mı? Tabii ki hayır. En önemli gaye bizi mutlu etmek, çokça eğlendirmek ve tabii ki hayatımıza keyif katmak. Aksesuar tasarımcısı Ayça Sytmen’le yeni çalışmalarını konuşmak için buluştuğumuzda bunu bir daha hatırlıyorum. Neden öyle, nasıl oluyor da oluyor... Gerisini kendisinden dinleyelim...

ELLE:
“Sır” filmini izledik, kitabını okuduk, bu konu çok konuşuldu. Bunun üzerine “Secret” adlı bir koleksiyon hazırladın...
Ayça Sytmen: Aynen öyle. Bana hep nelerden esinlendiğimi soruyorlar. Hayatın içinden! İnsanlar neyi önemsiyor, neleri konuşuyorsa onu ele alıyorum. Bu defa da aynı şey oldu. İnsanlar bu “sır” denen şeyden o kadar etkilendi, söz konusu kitap ve benzerleri o kadar sattı ki... Demek ki ben de buna dair bir şey yaparsam insanların hoşuna gidebilir diye düşündüm. Takının Secret’ını yapmaya karar verdim.

ELLE:
“Sır”ra inanıyor musun?
A.S.: Ne kadarı doğru, ne kadarı hayal tartışılır ama olumlu düşüncenin hayatımıza iyi şeyler getirdiğine inanıyorum. Bu kanıtlanmış bir şey. Kuantumcu düşünce de bunu söylüyor. Bu koleksiyonu hazırlamamın bir sebebi de şu: İnsanların benim tasarımlarımı ellerine aldıklarında tebessüm etmeleri hoşuma gidiyor.