Tına Brana Park Bravo Kadınını Baştan Yarattı

Milano-İstanbul hattında hazırlanan bu ilk koleksiyonla tanışmaya hazır olun.

Tina Brana'yla Santral İstanbul'da, İstanbul Fashion Week'in fuar alanında buluşuyoruz. Tam zamanında geliyor. Birbirimizi ilk defa gördüğümüz için söyleşiden önce biraz “small talk” yapmamızın, yani havadan sudan konuşmamızın iyi fikir olduğunu düşünüp kimlerin defilelerini gördüğünü soruyorum. Otel odasında bekleyen yığınla iş yüzünden sadece Bahar Korçan'ın defilesini izleyeceğini itiraf ediyor. Arzu Kaprol'u kaçırdığı için üzüldüğünü de. Bu arada, Vanessa Bruno, Isabel Marant ve Lanvin'e hayran olduğunu da öğreniyorum.  Şimdi bu favorileri listesine, Park Bravo'yu da kattığını ekliyor. Brana, marka için hazırladığı ilk koleksiyonla Türk kadınlarının daha çekici, daha romantik görüneceğini vurguluyor.Tüm tasarımlarda çizgisel kalıplar, hafif pileler, geometrik piliseler, ufak ama çarpıcı ayrıntılar dikkat çekiyor.

ELLE:
Park Bravo'yla yollarınız nasıl kesişti?
Tina Brana: İtalya'da çalışan bir Türk arkadaşım var. Onun aracılığıyla Park Bravo'nun dışarıdan çalışabilecek bir tasarımcı aradığını öğrendim. Böylece geçen yaz başında görüşme yapmak için İstanbul'a geldim.

ELLE:
İşi aldığınızı öğrendikten sonra ilk ne yaptınız? Sonuçta Türk kadınlarına hitap edecek koleksiyonlar hazırlamanız gerekiyordu.
T.B.: Buraya yaptığım ilk seyahatte birkaç önemli alışveriş merkezini ziyaret ettim. Hem Türk hem de yabancı markalarının tümünü gezdim ve biriken izlenimlerim sayesinde bir fikrim oluştu.