ACADEMIA GELENEKSELLİK VE MODERNİZMİ HARMANLIYOR

Academia, İlkbahar/Yaz 2022 sezonunda Back to the Future, Fifth Element ve Matrix gibi kült filmlerden ilham alıyor.

Academia, İlkbahar/Yaz 2022 sezonunda 90’ların minimalizmini 2000’lerin futuristik bohem tavrıyla buluşturuyor. Back to the Future, Fifth Element ve Matrix gibi kült filmlerden ilham alan Academia Kadın İlkbahar/Yaz 2022 Koleksiyonu, geleneksellik ve modernizmi harmanlayarak renkli ve dinamik bir dünya yaratıyor.

90’ların Amerikan spor giyim kültürünü ve kolej stilini, Academia kodlarıyla yorumlayan koleksiyonda A harfi yeni logo ile detaylandırılan tamamlayıcı denim ve jarse grupları, kontrast dikiş detayları ve üç boyutlu dijtal çiçek deseni sezonun gözde görünümlerine imza atıyor. 

Nostaljik dokunuşlar ve tezat birliktelikler, bu sezon Academia’nın yeni oyun alanını belirliyor. Denimleri konfeksiyon kalıplarla, konfeksiyon kalıplarını denim dikişleriyle harmanlayan Academia, orjinal asker üniformalarından esinlenerek hazırladığı özel kamuflaj desenli gömlek ve pantolonlarıyla ezberleri bozuyor. Denim ve modern terzilik detaylarını bir araya getiren, spor görünümü 90’ların feminen stiliyle buluşturan ters köşe tasarımlar spor giyimin yeni kodlarını yazarken, keten ve denimi hibritleyen yaz takımları, sezonun yeni üniformalarını müjdeliyor. Çiçek düğmeler, A logolu kordon uçları ve kişiselleştirmeye açık bağcık detayları alışılmışın dışında yeni kodları tasarımlara taşıyor.


Sıcak yazla birlikte renklerin yüksek çözünürlüklü halleri ve dijital desen anlatımları ham renklerle ve denimlerle birleşerek enerjik bir yaz manifestosu yaratıyor. Amerikan spor giyiminin olmazsa olmazı bandana desen, düzensiz bir formla yeniden yorumlanıyor ve delik işi ürünlerde karışımıza çıkıyor. İlhamını fantastik dünyadan alan canlı renklerdeki patchwork çiçek desenler ve dikkat çekici tonlardaki elişi örgü tasarımlar, koleksiyonun bohem ruhunu destekliyor.


Academia İlkbahar / Yaz 2022 Kadın Koleksiyonu, BEYMEN’lerde ve www.beymen.com adresinde sizleri bekliyor.

Etİketler