EN İYİ 35 SEYAHAT ÇANTASI

Her bütçeye uygun seyahat çantaları...

Seyahat, uzun bir aradan sonra yapılacaklar listemizin en başında geri döndü. Biliyoruz ki seyahatlerin en heyecanlı ama bazen de stresli anı ise bavul hazırlamaktır. Kısa ya da uzun bir kaçışa hazırlanırken bir valiz için yatırım yapmanın zamanı gelmiş olabilir.

Ne tür seyahat çantası seçmeli?
Bavul alırken şıklık kadar pratiklik de önemlidir; görünüşünü göz önünde bulundurun, ancak seyahatinizde yanınıza almak istediğiniz her şeyin sığabileceğini de kontrol edin. Maksimum paketleme alanı için genişletilebilir bir tasarım deneyin.

Ağırlık da önemlidir; çok ağırsa sınırı tüketir ve bu durumda bazı kazakları veya sandaletleri evde bırakmanız gerekir.

Bagajınıza değerli kargo gibi davranabilirsiniz, ancak havaalanında aynısı garanti edilemez; bu nedenle dayanıklı bir tasarım çok önemlidir. Aynısı tekerlekler için de geçerlidir; engebeli araziyi kolaylıkla geçebilmeleri gerekir.Sert ve yumuşak seyahat çantası tasarımları arasında seçim yapmanız gerekecek. Sert kenarlı kasalar genellikle polipropilen, polikarbonat, ABS plastik veya alüminyumdan yapılır, bu da sağlam oldukları ve eşyalarınızın iyi korunması gerektiği anlamına gelir. Çoğu artık hafiftir, ancak genellikle yumuşak valizlerden daha az cepleri vardır.

Buna karşılık, yumuşak kenarlı valizler genellikle polyester, naylon veya ikisinin karışımı ile yapılır. Genişletilebilir olmaları daha olasıdır ve düzenli paketleme için hem iç hem de dış ceplere sahiptirler. Suya daha az dayanıklı olma eğilimindedirler, ancak çoğunun su geçirmez bir astarı vardır, yani hafif yağmur endişelenecek bir şey değildir. Sonuçta, bu kişisel tercih meselesi…
Kabin çantası ya da büyük bavul; planladığınız tatil için her bütçeye uygun seyahat çantalarını inceleyebilirsiniz.