GUESS İLKBAHAR-YAZ ECO KOLEKSİYONUYLA ÇEVRESEL AYAK İZİNİ AZALTIYOR!

Guess İlkbahar-Yaz ECO kapsül koleksiyonuyla moda endüstrisinin çevresel ayak izini azaltma sözünü yineleyerek geleceğe doğru emin adımlarla ilerlerken çevre dostu moda ürünleri sunuyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 22 Mart 2023
GUESS İLKBAHAR-YAZ ECO KOLEKSİYONUYLA ÇEVRESEL AYAK İZİNİ AZALTIYOR!

Earth Feel Denim girişimi; tohumdan, iplikten, boyama tekniklerinden son ürüne, ambalajlamaya ve kullanım ömrünü tamamlamış ürünlere kadar yeşil üretim alanındaki en son yeniliklerden faydalanarak tüm tedarik zinciri boyunca gezegeni korumayı ön plana çıkaran eşsiz bir denim yaratıyor.

Sorumlu şekilde yönetilen ormanlardan temin edilen veya endüstriyel üretim sürecinde pamuk artıklarının ileri dönüştürülmesiyle elde edilen Lenzing Tencel ve Modal elyafları; daha temiz ve daha sürdürülebilir bir boyama işlemini mümkün kılan özel, organik, indigo boya indirgeyici madde Indigo Flow; plastik şişeleri ve diğer atık ürünlerini belgelenebilir ve takip edilebilir yüksek performanslı ipliğe dönüştüren geri dönüşüm süreci Repreve; toprak sağlığını iyileştirmek, su ve enerji israfını önlemek için çalışan belgeli ve bilinçli çiftliklerde organik olarak yetiştirilen pamuk ve kenevir ile kıyafetlerin kullanım ömürlerinin sonunda şehir çöplüklerine atılmasını önlemeyi amaçlayan Roica V550 biyoçözünür esnek elyaflar, bu çevre dostu girişimlerin yalnızca birkaçını oluşturuyor.

Üstelik tüm bu süreçler Better Cotton girişimi ortaklığında gerçekleştiriliyor ve verimliliği artırıp, zararlı salımları azaltmayı, su ve enerji tüketimini düşürmeyi ve kirliliğin azaltılmasına ve üretim döngüsünün karbon ayakizinin azaltılmasına katkıda bulunmayı amaçlayan EIM Jeanologia™ yazılımıyla yakından takip ediliyor.

Bu gelişmelerle birlikte 2023 Kadın koleksiyonu, kullanım sonrası pamuk ve geri dönüştürülmüş polyester elyafından üretilen, nefes alabilen Yeni Feather Weight kumaşından dokunmuş baştan çıkaran denimler, şortlar ve iki parçalı tasarımlardan oluşan bir seriyle geliyor. Ayrıca, havalar ısınırken kullanıcının ferah ve kuru kalmasına yardımcı olan doğal bakteriyostatik özelliklere sahip organik Bamboo Denim kapsül koleksiyonu ve rahat streç ipek kumaştan dokunmuş, ilave hareket özgürlüğü sağlayan ve en az geçmişteki muadilleri kadar şık ve rahat görünen Silk Edition kapsül koleksiyonu da bulunuyor.

Erkek koleksiyonu ise geri dönüştürülmüş pamuk ve Lyocell elyaftan üretilmiş yumuşak ve nefes alabilen Feather Weight kumaştan dokunmuş ikonik denimlerle geri geliyor. Üstün esneklik ve yaz rahatlığı için özel tasarlanmış hafif Cotton Linen Denim ve cildinizde muhteşem bir etki yaratan yumuşacık esnek kumaştan üretilmiş, ancak alışılmış GUESS deniminden beklediğiniz esnekliğe ve dayanıklılığa da sahip Silk Edition serisi de yeni koleksiyondaki yerini alıyor.

Tüm bunlara bir de özenli ve şık son dokunuşlarla detayları, sıfır atık üretimi, nakışla işlenmiş iç etiketleri, çamaşır makinesinde yıkandığında çözünen cep etiketleri ve çözünebilir plastik ambalajı da eklerseniz çevreye etkisi düşük ve tasarım imzalı bir ürün ortaya çıkıyor.

Alanındaki sürdürülebilir girişimleri ve en son teknolojileri bir araya getiren GUESS, çevre bilincine sahip tüketicilere en sevdikleri moda öncüsü denim tasarımlarına sahip olmak için çevreden vazgeçmelerinin gerekmediğini kanıtlıyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.