İKONİK DENİMLERE YENİ HAYAT: LEVI’S İŞ BİRLİĞİ İLE UPCYCLED BY MIU MIU

Geçmişte giyilen ve sevilen Levi's denimler, Miu Miu bakış açısıyla yeniden hayal edildi; ömrü uzatıldı, tazelendi ve yenilendi.

Upcycled by Miu Miu, Levi's iş birliğiyle daha önceden sevilen denimlere yeni bir hayat vererek sürdürülebilirlik ideolojisi peşinde koşmaya devam ediyor. Miu Miu tarafından yeniden şekillendirilen klasik denim parçalardan oluşan seçki, markanın başına buyruk ve her zaman oyunbaz gözüyle yeniden değerlendirilip, Miu Miu’nun ilham perileri tarafından giyildi. Oyuncu Emma Corrin ve modeller Lila Moss ve Georgia Palmer, Johnny Dufort’un objektifine poz verdi.


İkonik giysilerin bir nevi kutlaması olan bu proje, 1980'lerden ve 1990'lardan kalma vintage MADE IN USA erkek 501 jean’ler ve Trucker ceketlerini içeriyor. Amerikan işçi kıyafetinden doğan ve 1950'lerin ortalarından itibaren genç baş kaldırısının sembolü olan bu ikonik parçalar, Miu Miu tarafından erkeklik ve kadınlık arasındaki oyunla özelleştiriliyor, kişiselleştiriliyor ve aynı zamanda özgür ruhlu Miu Miu kadınını hedef alıyor. Vintage denim, anında göze çarpan Miu Miu kristalleri, incileri, çiçekleri ve tümüyle işlemeli Art Deco'dan ilham alan oymacılık motiflerine bezenirken, kabarık kollar ve cesur deri yamalar el işçiliğiyle süsleniyor. Uyluğa kadar kesik jean’ler fildişi rengi ipek saten kıvrımlarıyla tamamlanırken, Trucker ceketler büyük boy beyaz dantel yakalarla süsleniyor. Yaratıcı ve ilham verici olan bu koleksiyondaki hiçbir parça aynı değil.

Levi’s ile iş birliğiyle Upcyled by Miu Miu koleksiyonu Mayıs ortasında London Selfridges ve Shanghai IAPM'de ilk defa tanıtılacak. Ardından koleksiyon çevrimiçi olarak miumiu.com'da, dünya çapında ise 18 seçkin Miu Miu mağazasında ve Dover Street Market Los Angeles'ta satışa sunulacak.