İKONİK FENDI BAGUETTE 1997 GERİ DÖNDÜ!

Fendi klasiklerinden biri olan Baguette 1997 çantası, Summer Vertigo 2021 kapsül koleksiyonunun bir parçası olarak yenilendi.

İkonik Fendi Baguette çantası, ilk olarak 1997 yılında yaratıcı yönetmen Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlandı. Bir klasik haline gelen Fendi Baguette 1997, Summer Vertigo 2021 kapsül koleksiyonunun bir parçası olarak yenilendi.

Baguette çantanın yeni yorumu, sanatçı Sarah Coleman ile "FF Vertigo" başlıklı bir işbirliğinin parçası. Koleksiyon, 70'lerin özgür ruhlu estetiğini ile 90'ların sokak giyimini birleştiriyor. Fendi 2021 Yaz Kapsül Koleksiyonu’nun bir parçası olan yeni iş birliği, orijinal tasarımlardan ilham alan çeşitli tasarım ve boyutlara sahip klasik çantalarıyla, 1997 Baguette modeline saygı duruşunda bulunuyor.


Fendi Baguette'te en sevdiğimiz yeni yorumlardan biri, markanın imzası olan FF motifinin saykodelik ve çarpık yorumu… Coleman, "FF Vertigo baskısı" olarak adlandırılan modern ve yeni logoyu tasarladı. Yeni logo, farklı renklerdeki 1997 çantalarında hayat buldu. Ancak daha retro hissettiren bir şey istiyorsanız, pembe, payetli ve çiçek işlemeli modeller de mevcut.

Fransızlar’ın kollarının altında baget ekmekleri tutuşların ilham alarak tasarlanan çanta, lüks moda meraklıları için yabancı olmayan ikonik ve unutulmaz isim… Ünlü el çantası, 2000'lerin Paris Hilton, JLo ve kurgusal ama muhteşem moda ikonu Carrie Bradshaw gibi It-girl'lerinin gardıroplarının vazgeçilmeziydi. Günümüzde ise Bella Hadid ve Hailey Baldwin'in favorilerinden…


Yeni Baguette çantasının lansmanı için Fendi, “Baguette Walk” adlı bir video yayınladı. Videoda Fransız aktris Ana Girardot, İspanyol yaratıcı María Bernad, model Nini Li-Yun ve Fatdwa Diawara yer alıyor. Ekip elbette kollarında en sevdikleri Baguette çantalarıyla, ‘Işık Şehri Paris’in sunduğu her şeyi keşfediyor. Bunu bir sonraki Paris seyahatiniz için mükemmel bir stil ilhamı dozu olarak düşünün...


Saykodelik FF Vertigo baskısı, sıcak pembe, Fendi sarısı, payetler ve tatlı çiçek işlemeleri… Seçim yapmak çok zor olacak gibi!