STİL SAHİBİ MASKELER

Şu sıralar gereksinim olan maskeler bir süre daha hayatımızda olacaksa onları şık bir aksesuara dönüştürelim.

Bilim kurgu ve fantastik salgın filmlerinde izlediğimiz ve “Aman canım ne kadar abartmışlar!” diye sitem ettiğimiz şeyler artık alıştığımız bir gerçeğe dönüştü. 2020’nin başında hayatımızın bir parçası olacağını düşünmediğimiz maskeler artık evden çıkarken taktığımız ilk şey olabilir! Uzun bir süre hayatımızın parçası olacak olan maskelerde tek kullanımlık modellerin yanı sıra uzun süre kullanabileceğiniz modellere yönelebilirsiniz. Özellikle maskenin yarattığı ‘maskne’ akne sorununu yaşıyorsanız, koton veya ipek kumaşları cildiniz için daha sağlıklı bir opsiyon olacak. 

Tarihte, dünyadaki tüm olaylara ve sosyal değişimlere ayak uyduran moda sektörü, pandemi süresinde de maske oyununda stilinizden ödün vermemenizi sağlıyor. Çiçekli, vahşi desenli, ipek hatta işlemeli maskeleri takanlara, “Gerçekten şu an hayatı bu kadar çok mu seviyorsunuz?” diye sorarken artık bu tarzları yavaş yavaş benimseye başladığımızı itiraf edebiliriz. Çünkü, evet, hayatı bu kadar çok seviyoruz! Kendinizi ve çevrenizdekileri korurken, maskeniz ile kişisel stilinizi de ifade edebilirsiniz. Organik kotondan veya değiştirilebilen filtrelerden yapılan maskelerin arasında cildiniz için en iyi opsiyon da ipek maskeler. Madem maske takmak bir ‘zorunluluk’ o zaman bu can sıkıcı (ama aynı zamanda duyarlılığınızı gösteren) zorunluluğa moda dokunuşları getiriyoruz. 

Uzun kullanımlı maske kumaşları hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda görebilirsiniz. Cilt şikayetlerinize ve aradığınız maske özelliklerine göre kendiniz için en doğru maske kumaşını seçebilirsiniz. 

Pamuk Kumaşlı Maskeler: Pamuk kumaşlı maskelerin en az çift kat kumaş kullandığına dikkat edin. Daha kapsamlı bir koruma sunan pamuk maskeler, kolayca yıkanabilir ve tekrar tekrar kullanılabilir. Toplum içinde takılması tavsiye edilen maskeler ardında olan pamuk maskeler, hapşırma ve öksürük parçacıklarına karşı sizi koruyabiliyor. Sıkı örülmüş kamu kumaşlar, hem rahat nefes almanızı sağlıyor hem de sizi koruyor. 

Polyester Kumaşlı Maskeler: Daha yumuşak ve esnek bir yapıya sahip olan polyester kumaşlı maskeler, nemi cildinizden uzak tutmanızı sağlıyor. Genelde yaz ayları için önerilen polyester kumaşlı maskeler cildinizi daha serin tutuyor. 

İpek Kumaşlı Maskeler: Hidrofobik bir malzeme olan ipek, suyu daha az emmiyor. Yani ipek bir maske taktığınız zaman cildiniz diğer kumaşlara göre daha az kuruyor. Aynı zamanda doğal olarak hipoalerjenik olan ipek kumaşı, cildinizin tahriş olmasını önlemeye yardımcı olur.

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz stil sahibi ve koruyucu yüz maskelerini inceleyebilirsiniz...

Etİketler