OYUNCUNUN KURALLARI OLAMAZ

Tüm zamanların en seksi erkek oyuncularından Mehmet Günsür...
Oyunculuğundaki, canlandırdığı karakterlerdeki başarısına şaşırmayı çoktan bıraktık. Bu kadar sevilen ve beğenilen bir erkeğin kendi gibi kalabilmesi, eş ve baba olarak daha da karizmatik görünmesi... Kendisiyle, doğayla, hayatla barışık, şakacı... Ve tabii ki her şeyi sorgulayan! Sizce bu tanıma hangi erkek oyuncu uyuyor? Bildiniz, tarif ettiğim insan, Mehmet Günsür.

Yeni filmi “Unutursam Fısılda”nın galasının hemen ertesinde, 28 Ekim'de, Roma'ya gitmeden önceki gün, MOC İstanbul'da buluşuyoruz.

ELLE: Yarın Roma'ya gidiyorsunuz. Bizler sizin hep İtalya'ya tatile, kafa dinlemeye gittiğinizi sanıyoruz. Öyle mi?
MEHMET GÜNSÜR: Yok, tatil değil. İtalya'da da işler devam ediyor. Roma'da tabii ki kafa dinliyorum; çocuklarla birlikte. Ama elbette orada da bir hayatım, sürekli yapmam gereken şeyler var.

ELLE: Mesela??
M.G.: Çocuklarla ilgili şeyler... Okuldan sonraki aktiviteleri, evdeki işler, şu bu derken orada da bir rutinimiz var. Bu aralar bir yandan da bir iş projesiyle ilgili çalışıyorum.

ELLE: İstanbul ve Roma'daki rutin farklı mı, benzer mi??
M.G.: Farklı tabii, çünkü mekanlar farklı. Roma'da daha insani mesafeler ve tavırlar var. Orada da çok çalışıyorum.

ELLE: Bu Çağan Irmak'la ilk filminiz. Nasıl bir deneyim oldu?
M.G.: Evet ilk filmimiz. Çağan'la çalışmak çok keyifliydi, çünkü çok rahat bir insan, ne istediğini biliyor ve oyuncusuna çok güveniyor; belki de bizim kendimize güvendiğimizden daha fazla. Biz “Oldu mu, olmadı mı” diye ondan daha endişeliydik. Çağan'ın bu tavrı tabii ki sonuca da olumlu yansıyor.

ELLE: Çağan Irmak'la önceden tanışıyor muydunuz? Neden bugüne kadar aynı filmde “denk” gelmediniz??
M.G.: Tanışıyorduk. Çağan'la tanışmamız, o ilk filmini çekmeden önceydi. Hazırlık aşamasında tanıştık ve hatta film hakkında da konuştuk ama aynı projede buluşmamız ancak şimdi oldu. Yoksa ne zaman bir araya gelsek “Bir gün birlikte çalışacak mıyız?” gibi konuşmalar elbet geçiyordu. Yani illa olsun diye odaklanmadık ama ikimiz de bu konuda istekliydik. Galiba ikimiz de bunun için uygun zamanı bekliyorduk.