1-7 MAYIS HAFTASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Haftanın en önemli astrolojik olayı Akrep burcunda Ay tutulması.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 01 Mayıs 2023
1-7 MAYIS HAFTASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Haftanın ilk gününde Merkür Güneş ile kavuşurken iletişime, öğrenmeye, bilgilenmeye açık ve meraklı olabiliriz. Yine 1 Mayıs’ta sistemimizin en uzak gezegeni Plüton geri hareketine başlıyor. Plüton 23 Mart’tan itibaren yeni yerinde yani Kova burcunda ilerlemeye başlamıştı. Sosyal çevremiz, arkadaşlık, dostluk ilişkilerimize derin bir bakış geliştirmemizi sağlayacak ve yaklaşık 18 yıl kadar oldukça uzun sürecek bu yeni Plüton transitine biraz alışmamız gerekecek ve retro hareketi de bunu yapmamızı sağlayabilir. Farkında olarak ya da olmadan kontrol altına aldığımız ya da bizi kontrol eden dostluk, arkadaşlık ilişkilerimizi değerlendirebilir ve bu anlamda bazı manipülatif durumlardan kurtulabiliriz. Plüton 11 Haziran’a kadar Kova’da geri giderken bu tarihten sonra 10 Ekim’e kadar eski yerinde Oğlak burcunda geri gidiyor olacak. 11 Haziran’dan sonra Oğlak burcunda geri giderken toplumsal, sosyal statümüzü yeniden gözden geçirme ve özellikle kariyer veya görev ve sorumluluk alanlarımızda daha önce yapamadığımız değişikliklere hazırlanma imkânı sağlayabilir. 10 Ekim’den 24 Ocak’a kadar da bu hazırlığı aksiyona dönüştürebiliriz.

Geçtiğimiz gerçekleşen Koç burcunda Güneş tutulmasının ardından bu kez Akrep burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Ay tutulması duyguların yoğun yaşandığı zamanlardır. Her Ay tutulmasında içimizdeki duygusal çalkantıyı yönetmeye ve içinden yeni kararlarla çıkmaya çalışırız. 5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşen bu tutulma öz değerimiz, kendimize verdiğimiz değerle ilgili ve bu noktada yeni farkındalıklar geliştirebilir ve sahip olduklarımızı daha iyi değerlendirme, varlıklarımızı, kaynaklarımızı, yeteneklerimizi daha iyi görme ve onlarla ilgili yeni karar ve yargılarda bulunma imkânı tanıyabilir. Her Ay tutulması dolunay zamanıdır ancak getirdiği farkındalık daha büyüktür. Boğa, Akrep, Aslan ve Kova burçları özellikle bu tutulmanın etkisi altındalar. Önemli farkındalıklar yaşayıp ciddi kararlar alabilirler.

7 Mayıs’ta Venüs’ün Yengeç burcuna ilerlemesi özellikle ev ve aile konularında destekleyici olabilir. Evlilik, nişan törenleri, sözlenmeler 7 Mayıs’ta başlayan bir aylık Venüs Yengeç transitinde gerçekleşebilir. Yeni bir ev, taşınma söz konusu olabilir, evimizde dekorasyon, düzenlemeler yapabilir ve bundan keyif alabiliriz. Kadınlardan ve annelerimizden destek görebiliriz.

Haftalık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.