11-17 NİSAN HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Hareketli bir haftadayız. Hafta başında Merkür Boğa burcuna ilerliyor, ardından Mars Balık burcuna geçiyor. Terazi burcunda dolunaya yol alıyoruz.

Haftanın hemen başında Merkür’ün Boğa burcuna ilerlemesiyle maddi konulara, iş ve para konularına zihinsel olarak çok daha fazla odaklanacağımız bir döneme ilerliyoruz.

Hafta boyunca kavuşum halindeki Jüpiter ve Neptün ancak hafta sonuna ilerlerken ayrılıyor. Bu kavuşum yardımseverliğimizi artırabilir, sanatsal işlerde başarı getirebilir ancak fazla hayalperest veya idealist olmamıza, gerçekleşmesi güç hayallerin peşinde koşmamıza da neden olabilir.

Bu hafta ayrıca Mars Kova burcunun son derecelerinde ilerleyip Cuma günü Balık burcuna geçecek.  Mars geçişleri genelde aksiyonu, tansiyonu yüksek ortamlar yaratır. Dolayısıyla cuma gününe ilerledikçe özellikle de Ay’ın Başak’ta ilerlediği Çarşamba ve Perşembe günleri Mars’ın geçiş stresini hissedebiliriz. Öfkemizi, kızgınlığımızı kontrol etmek güçleşebilir, tahammülsüzlüğümüz artabilir. İlişkilerde, anlaşma ve uzlaşma gerektiren konularda gerginlik oluşabilir. Cuma ise Mars Balık transiti başlıyor. Önümüzdeki bir buçuk ay boyunca bir su burcu olan Balık burcunda ilerleyen Mars aksiyonu suya düşürebilir, adımlarımız boşluğa düşebilir, kararsızlık oluşabilir, ne yapacağımıza karar vermekte ve adım atmakta zorlanabiliriz.

Hafta sonunda ise Terazi burcunda dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay ilişkilere dikkat çekerken gerçekleri daha net ve açık şekilde görmemizi sağlayabilir. Ay’ın ışığının en parlak olduğu dolunay zamanları sağladığı bu aydınlıkla daha kolay almamızı sağlayabilir. Plüton’dan sert bir açı alan dolunay özellikle ilişkiler konusunda inatçı, ısrarcı yanlarımızı törpüleyebilir. Satürn’ün destekleyici açısı gerçekçi ve mantıklı düşünmemizi kolaylaştırabilir.


Haftalık burç yorumları