13-19 ARALIK HAFTASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Mars’ın Yay burcuna geçişi ve İkizler burcunda dolunayın yaşanacağı yeni bir haftada ilerliyoruz. Merkür de burç değiştirip Oğlak burcuna geçiyor.

Hızlı bir haftaya başlarken Ay bu hıza uygun bir şekilde Koç burcunda. Bu burcun yöneticisi Mars ise güçlü olduğu Akrep burcundan çıkıp Yay burcuna ilerliyor. Bu geçişle birlikte uğraş, mücadele ve çalışma alanlarımız da konu değiştirebilir. Yolculuklar, uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı konularla daha çok meşgul olurken, bu konularla ilgili çalışmalarımız enerjimizi daha çok tüketebilir ve bizim için daha yorucu olabilir. Mars Yay burcundayken sportif ve fiziksel olarak da yoğun olabiliriz ancak kendimizi korumaya dikkat etmeliyiz. Mars Yay burcunda sosyal medyayı da epeyce hareketlendirebilir, ancak bu dönemde eleştiri dozu biraz daha yükselebilir yani paylaştıklarımıza dikkat etmeliyiz.

Mars’ın Yay burcuna ilerleyişinin ardından Merkür de Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve önümüzdeki hafta giderek artacak olan Oğlak etkisinin adeta habercisi oluyor. Merkür Oğlak’tayken zihinleri daraltabilir, daha kısıtlı, sınırlı düşünmeye itilebilir ya da mecbur kalabiliriz. Satürn kuralları düşünce ve zihin yapımızı şekillendirebilir.

Hafta, pazar sabahı gerçekleşecek olan İkizler burcunda dolunayla kapanıyor. Bu dolunayda yıl boyunca edindiğimiz bilgilere, öğrendiklerimize son bir bakış atabilir, düşüncelerimizi gözden geçirebiliriz. Bunu da Merkür Oğlak’tayken oldukça sınırlı ve sorumlu bir şekilde yapabiliriz. Bu dolunayın ardından artık İkizler-Yay ekseninin temsil ettiği bilgi, öğrenme, bilgelik konuları üzerindeki ışık olaylarına yani tutulma ve ay fazlarına da veda etmiş olacağız. Dolayısıyla tutulma zihnimizi uyandıracağımız son bir alıştırma niteliğinde olabilir.


Haftalık burç yorumları