15-21 MART HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Yıldızların burç değiştirdiği bir haftaya ilerliyoruz.

Hareketli bir haftada yol alırken önce 16 Mart’ta Merkür Balık burcuna ilerliyor. Bu geçişle birlikte kafalar iyice dağılabilir, doğru kararlar vermek için epeyce düşünmemiz gerekiyor. Konsantrasyon problemleri ders çalışmak, hesap yapmak gibi odaklanma gerektiren işleri zorlaştırabilir. İletişimde de kopuk ve dağınık durumlar söz konusu olabilir. Öte yandan bu transit zihinsel yaratıcılığı, çok boyutlu düşünebilme yeteneklerimizi geliştirebilir.

Ardından 20 Mart’ta Güneş’in burç değiştirmesiyle İlkbahar ekinoksu gerçekleşiyor ve astrolojik yeni yıl başlıyor. Artık yepyeni bir döneme ilerlerken tazelenme, gençleşme, yeni bir nefes alıp ayağa kalkma ve ilerleme zamanı olabilir. Tüm burçlar için doğum haritalarında Koç burcunun bulunduğu alanda yepyeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Koç burcuysanız veya yükselen burcunuz Koç ise yaşamınızın her alanında yepyeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Boğa burcuysanız veya yükselen burcunuz Boğa ise bir alışkanlığınızı artık geride bırakabilir, kendinizi ruhsal ve manevi olarak yenileyebilirsiniz. İkizler sosyal yaşamda yeni başlangıçlar, yeni dostlar edinebilir, Yengeç’ler yeni bir kariyer, iş yaşamı ya da yeni hedeflere yol alabilir. Aslan’lar seslerini daha fazla duyurabilir. Başak’lar ortak bir iş girişimi yapabilir, Terazi’ler için ilişkilerde yeni bir başlangıç olabilir, Akrep’ler yeni sağlık rutinine girebilir, Yay’lar için yepyeni bir aşk doğabilir, Oğlak’lar için yeni bir ev söz konusu olabilir, Kova’lar yeni bir eğitim alabilir, Balık’lar yeni bir iş, kazanç imkânı oluşturabilir.

Bu transitin hemen ardından Venüs de Koç burcuna ilerliyor. Önümüzdeki bir ay boyunca hızlı, yıldırım aşkları gündemde olabilir. Aşklar hızla başlayıp bitebilir. İlişkiler açısından daha hararetli bir dönem söz konusu olabilir. İlişkilerde dolaysız, direkt olabiliriz, bu da sertlik dozu arttığında zarar verici olabilir, dikkatli, temkinli yaklaşmak için daha çok çaba içinde olmamız gerekebilir.

Burcunuzun haftalık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.