17-23 NİSAN HAFTASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Bu hafta zodyağın ilk burcu olan Koç burcunda yılın ilk Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 17 Nisan 2023
17-23 NİSAN HAFTASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Yılın ilk Güneş tutulması öncesinde haftaya başlarken kendimizi belirsiz, muğlak, tereddütte, dalgın hissedebilir, akışın getirdikleriyle yüzleşmek durumunda hissedebiliriz. Tutulma öncesinde özellikle çok fazla rüya görebiliriz. Pazartesi günü özellikle dalgınlıklara ve uyku düzenine dikkat etmek gerekebilir.

20 Nisan sabah erken saatlerde gerçekleşen Güneş tutulması ise bizi kendimizle baş başa bırakabilir. İsteklerimizi, beklentilerimizi, tercihlerimizi sorgulamak durumunda kalabiliriz. Plüton’dan sert açı alan tutulma başkalarının üzerimizdeki baskısını hissettirebilir. Bu hislerle tutulmanın ana teması olan ilk adımı atmak zor olabilir. Zira zodyağın ilk burcu olan Koç yönetme arzusuyla ve benlik kavramıyla ilgilidir. Bu dönemde bencil olmak ya da bencilce bazı adımlar atmak arzusu yüksek olabilir. Ancak bunun özellikle sosyal çevremizde nasıl algılanacağının, bizi nasıl bir duruma düşürebileceğinin baskısı altında zorlanabiliriz. Tutulma bu burcun son derecesinde gerçekleşirken bu tereddütlerle vereceğimiz bazı ödünler ya da bazı kayıplar olabilir. Bunların neler getirebileceğini öngörüp hesaplamak da çok kolay olmayabilir. Tutulma haritasında yükselen Boğa burcu ve Uranüs ani değişikliklere, dönüşlere, geri adımlara, çark etmelere işaret edebilir. Kendi içimizde tutarlılığı, kendimize güvenimizi ve sonucunda başkalarına güvenimizi etkileyen bolca faktör işimizi zorlaştıracak gibi görünüyor.

Tutulmanın ardından Boğa burcunda gerilemeye başlayan Merkür maddi konularda akıl karışıklığı getirebilir. Dolayısıyla herhangi bir adımda iki kez düşünmek durumunda kalabiliriz. Güven konusunda kafamız gerçekten karışabilir, özellikle ikili ilişkilerde güven ve sadakat konusunda ikilemde bırakan, zihnimizi bulandıran olaylar ortaya çıkabilir.

21 Nisan’da Güneş’in Boğa burcuna ilerlemesiyle maddi konulara daha da odaklanabiliriz. Sahip olduklarımızı, yeteneklerimizi, varlıklarımızı daha iyi değerlendirmek üzere kendimizi daha motive hissedebiliriz.  Haftalık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.