18-24 EKİM HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Merkür ve Jüpiter’in düze dönmesiyle haftaya hızlı bir giriş yapıyoruz. Bu hafta ayrıca Koç burcunda dolunay gerçekleşiyor.

Güneş ve Mars kol kola Terazi burcunda ilerleyişini sürdürdüğü geçtiğimiz haftanın etkileri bu hafta da devam ediyor. Konular, gelişmeler, olaylar hep ikili ve bire bir ilişkiler üzerinden yaşanıyor. Mars ister istemez tartışmalı konuları açığa çıkarırken ilişki ve birliktelikler üzerinde tehditkâr bir gölge gibi, her an tartışmanın ateşini çakıp, alevini harlatmak üzere bekliyor. Ancak geçtiğimiz hafta ağır ilerleyen gelişmeler bu hafta biraz daha hızlanacağa benziyor. Zira hemen haftanın başında Merkür Terazi’de düze dönüyor. Merkür retrosunun son bulması anlaşmazlıklara su serperken, iletişimi, haberleşmeyi kolaylaştırabilir. Bu hafta aynı anda Jüpiter’in de düze dönmesiyle yolculuklar hız kazanabilir. Arkadaşlarımızla, dostlarımızla daha kolay görüşebiliriz. Bunu yaparken teknolojik ortam ve cihazlardan daha rahat yararlanabiliriz. Jüpiter iş ve sosyal yaşama hız kazandıracak gibi görünüyor ancak elbette Satürn yönetimindeki Kova burcundaki bu gelişmeler soğuk, mesafeli, ciddi etkileşimleri de beraberinde getirebilir. Bununla birlikte başrolde hep akıl, zihin, mantık, lojik var, biraz robotumsu davranışlar, tutumlar artacak gibi görünüyor. Bir de tabii Kova’nın sıradışılık beklentisini yabana atmamak gerekiyor, ilişkilerde rutin giden ne varsa bırakacağımız, farklı anlaşma ve uzlaşma yolları denemek zorunda olacağımız, bunu yaparken de Satürn’ün doğruculuğundan ödün vermememiz gereken bir dönemde ilerliyoruz.

İşte bu ortamda 20 Ekim’de Koç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor ki, biz akıl, mantık çerçevesini kurup korumaya gayret ederken Mars atağını yapıyor. Bu durum da bu dolunayı biraz daha riskli ve tehlikeli kılıyor. Tehlikeli, riskli olabilecek karşılaşmalardan uzak durmak, kazalara karşı tedbirli davranmak, kesici aletleri kullanırken özen göstermek yerinde olabilir. Kendimizi ve de özellikle baş bölgemizi korumalıyız. Her dolunay gibi bu dolunay da bir farkındalık zamanı ama bu farkındalık bu kez çok ateşli, hararetli olabilir, Mars sayesinde. Ani tepkilerden, duygusal ve sivri çıkışlardan uzak durup öfkemizi kontrol altında tutabilmemiz gerekli.


Haftalık burç yorumları