2019’UN SON DOLUNAYI İKİZLER BURCUNDA

12 Aralık 2019 Perşembe günü İkizler burcunda meydana gelen dolunay, yılın son günlerine ilerlerken aklımızı, zihnimizi, sağduyumuzu öne çıkarabileceğimize dikkat çekiyor.

Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği dolunay zamanları arzular ve duyguların arasındaki hassas dengelere dikkat çeker. Bu dönemde değişken burçlarda ilerleyen Güneş ve Ay ve bunlara zorlayıcı bir kare açı yapan Neptün değişen koşullar karşısında aklımızın ve zihnimizin iyice karışmış olduğuna işaret edebilir. Her ne kadar dolunaylar Güneş ve Ay’ın karşıtlığıyla gerçeklerin, doğru ve yanlışın su yüzüne çıktığı, görünür olduğu zamanlar olarak bilinegelse de bu dönemde aklımızın karışıklığına mağlup düşebilir, kendimizi zihnen içinden çıkılması güç denklemlerin ortasında bocalarken bulabiliriz. Bir de karar vermemizin şart olduğu durumlar varsa nihai sonuca ulaşmadan önce elimizdekileri iyice tartıp biçtiğimizden emin olmamız gerekebilir. Aldığımız bir karar sonradan ufak revizyonlar, değişiklikler gerektirebilir. Bu dönemde özellikle maddi ve parasal konularda ya da ilişkiler ve aşk açısından çok tekin sularda yüzmediğimizin bir kez daha altını çizebiliriz.

Öte yandan iş, görev ve sorumlulukların baskısı giderek artarken, aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, Satürn ve Plüton’un getirdiği bu yoğunluğun arasına sıkışıp kalmış görünüyor. Dolayısıyla gerek iş ve para konularında gerek aşkta ve ilişkilerde ciddi, soğuk ve mesafeli olmaya iten şartlar altında kalmış olabiliriz. Karşı karşıya gelebileceğimiz donuk ve mesafeli tutumlar bu dönemde aslında bizi hiç şaşırtmamalı. Zira Jüpiter’in de yine aynı alanda bu yoğunluğa tuz biber ekiyor olması özellikle de hava ve ateş elementinden bir burçtansanız (ikizler, terazi, kova, koç, aslan ve yay) iyice fazla gelebilir.  

Burcunuza göre dolunayın etkilerine gelecek olursak:

Koç

Hiç aklınızda olmayan ya da unutmuş olduğunuz bir konuyu size hatırlatan bir dolunay olabilir. Yakın çevreniz, komşu veya kardeş ilişkilerinde iletişim, konuşma ve görüşmeler hassasiyet gerektirebilir.

Boğa

Size kendi değerinizi hatırlatan bir dolunay meydana geliyor. Bu dönemde kendinizi ortak maddi konulara, eşinizin, ortağınızın konularına çok fazla kaptırdıysanız bu dolunay sahip olduklarınıza ilişkin bir uyandırma zili görevi yapabilir.

İkizler

Burcunuzdaki dolunay evliliğinizde, ortaklığınızda, birlikteliğinizde size sizi hatırlatan bir dolunay. Kendi duygusal ihtiyaçlarınızın farkına varabilirsiniz ancak duygusal boşluğa düşmemeye de dikkat.

Yengeç

Bilinçaltınızı zorlayan bir dolunay sizi beklerken, kontrolünüz dışındaki durumların sizi duygusal olarak nasıl etkilediğini, yaşamınızı nasıl yönlendirdiğini fark edebilirsiniz.

Aslan

Sosyal yaşamınızda meydana gelen bu dolunay arkadaşlıklarınızla ilgili bazı kararlara dikkat çekiyor. Bazı dostluklarınıza devam, bazılarını bitirme kararı verirken sağduyulu düşünmeye gayret edin.

Başak

Ev ve aile konularının içine iyice gömüldüyseniz bu dolunay size gerçek görev ve sorumluluklarınızla yapmanız gereken plan ve hedeflerinizi hatırlatan bir dolunay olacağa benziyor.

Terazi

Dolunay uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konulara dikkatinizi çekebilir. Bir seyahat, yolculuk ihtimali veya kararı gündeme gelebilir. Dışarıdan alacağınız haberlerin değişken olabileceği ihtimalini göz ardı etmemelisiniz.

Akrep

Dolunay ortak maddi paylaşımlara, vergi ve miras konularına dikkatinizi çekerken, eşinizin veya ortağınızın iş ve para durumlarındaki bir gelişme de bu dolunayın ana teması olabilir.

Yay

Kendinizle ilgili konuların, yapmak istediklerinizin, beklenti ve arzularınızın ön planda olduğu bu dönemde meydana gelen dolunay eşinizin veya ortağınızın duygusal ihtiyaçlarına dikkatinizi çekebilir.

Oğlak

Dolunay sağlık ve şifayla ilgili bir konuyu gündeminize getirip dikkatinizi çekebilir. Gözünüzden kaçmış olabilecek küçük bir ayrıntı bir hesap detayı da bu dönemde ortaya çıkabilir.

Kova

Bu bir aşk dolunayı. Farkında olmadığınız bir aşkın farkına varabilirsiniz. Bu bir sevgili de olabilir, sevdiğiniz ancak belki ihmal ettiğiniz bir kişi de olabilir, boş verdiğiniz bir tutku veya uğraşınız da olabilir.

Balık

Hedeflerinize, planlarınıza, iş hayatınıza ve kariyerinize, itibar ve konumunuza odaklandığınız bir dönemden geçerken meydana gelen bu dolunay ev ve aile ile ilgili bir konuyu gün yüzüne çıkarabilir.