2021’DE AKREP BURCUNU NELER BEKLİYOR?

2021 yılında ev ve aile alanındaki gelişmeler belirleyici. Yeni yapılanmalarla yaşam alanınızı değiştirebilir, yeni bir eve taşınabilir, yuva kavramınıza sıra dışı bir boyut kazandırabilirsiniz.

Hayatı sürekli ve kesintisiz dönüşüm olarak algılayan burcunuzun eve ve aile yapısına bakış açısı da diğer burçların yanında oldukça sıra dışı, farklı, yenilikçi olabilir. Bu sizin köklerinizden, geçmişinizden, kendi aile yapınızdan, anne ve babanızdan taşıdığınız farklılıklardan ötürüdür genel olarak. Sıra dışı bir babaya, baba evine, aile yapısına sahip olmanız büyük rol oynar yaşamınıza kattığınız dönüşüm olgusunda. Bu yıl yani 2021’de yaşamınızın bu temellerine ve köklerinize odaklanıyorsunuz. Satürn ve Jüpiter aile, kökenler, ev, yuva alanınızdan geçerken bu alanda temelini geçmişiniz ve köklerinizden aldığınız sıra dışı ve farklı yaklaşımınızı yeniden yapılandırabilir, bu yapılandırmaya tanıklık eden pek çok olay ve gelişmeyi aynı anda yaşayabilirsiniz. Evinizde veya ailenizle daha çok zaman geçirebilirsiniz. Evinizde bir iş ortamı yaratabilirsiniz. İşinizi evinize taşıyabilirsiniz hatta evinizin bir bölümünü ofis haline getirebilirsiniz. Aile bireyleri içindeki dalgalanmalar da sizi epeyce meşgul edebilir. Satürn bir yalnızlık hissi katarken yanındaki Jüpiter bu hissi yok edercesine etrafınızı aile bireyleri ve ailesel olaylarla dolup taşırabilir. Üstelik bu yıl Uranüs de geçen yıldan biraz daha sert ve haşin olabilir zira Satürn ve Jüpiter ile sert bir kare açı oluşturacak ve bu açı Şubat ve Haziran ortaları ile aralık sonuna doğru iyice keskinleşecek. Bu dönemlerde Uranüs ilişkiniz, evliliğiniz, birlikteliğinizle ilgili ani çatırtılar yaratırken ev ve aileyle ilgili dönüşüm konseptinize haşin etkiler getirebilir. Uranüs 2018’den bu yana ilişkiler evinizi epeyce elektriklendiriyor. İlişkiniz bir isyan ve değişim havasında olabilir. Bazı şeyleri değiştirmekte oldukça sabırlı sabit bir burç olarak bu etkiler beklemediğiniz sonuçlar yaratabilir, geçen yıla oranla daha da baskın bir şekilde. Ancak burcunuzun yıldızı Mars sayesinde mücadeleden kaçınmayacaksınız, ayrıca elementiniz olan su size her daim müthiş bir esneklik, uyum ve adaptasyon gücü getiriyor, bunu da unutmamalısınız.

Plüton 2008’den bu yana düşünce şeklinizi adeta yeniden formatlarken geçtiğimiz yıl Satürn ve Jüpiter’den destek almıştı, bu yıl desteksiz ilerlese de artık bu formatlanmaya daha alışmış bir haliniz olabilir ve bunu yadsımayabilirsiniz. Neptün ise sevdikleriniz ve aşk konusunda gözünüzü kapamaya bu yıl da devam ediyor, bu alandaki fedakârlıklarınız, kendinizden vazgeçercesine sevme durumunuz devam ederken bunu en çok aşkınıza (iş, eş, sevgili, hobi olabilir) veya varsa çocuklarınıza yansıtabilirsiniz. Üstelik Jüpiter 14 Mayıs-30 Temmuz’da bu alana geldiğinde aşktan bile yeni aşklar yaratabilir, abartılı bir âşık olabilirsiniz. Sözgelimi sevdiğiniz bir işi yaparken âşık olabilir, çocuğunuzla ya da hobinizle ilgilenirken yeni bir aşk edinebilirsiniz.

Bu yıl İkizler-Yay ekseninde ilerleyen Ay düğümleri maddi ve parasal alanda karmik ve kadersel etkileri burcunuza taşıyabilir. Akışın getirdiklerine maruz kalırken bu alanda yaşayabileceğiniz ilginç ve sıra dışı olaylar ya da gelişmeler olabilir. Sonuçta Kova burcunun etkin olduğu bir yıldayız ve sürpriz gelişmeler burcunuza maddi konular ekseninde enteresan bir akış getirebilir. Tutulmalarla bu etkilerin yansımalarını daha güçlü şekilde görüp fark edebilirsiniz. Bu yıl iki Güneş ve iki Ay olmak üzere dört tutulma geçireceğiz. 26 Mayıs’taki Ay tutulması paranıza, cebinize, harcamalarınıza dikkatinizi çekebilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulması ise ortak maddi konularda, iş konularında yepyeni bir süreci başlatabilir. 19 Kasım’daki Ay tutulması ise karşıt burcunuzda gerçekleşiyor ve ilişkinize ışık tutuyor. 4 Aralık’taki son Güneş tutulması ise yeni bir ortak iş veya girişimi başlatabilir.

Burcunuzun yöneticisi olan Mars bu yıl hızlı ilerliyor ve tam sekiz burç değiştiriyor ve retrosu da bulunmuyor. Bu durum sizin için oldukça tempolu ve hareketli bir yıla işaret edebilir. 31 Ekim – 14 Aralık arasında bu hareketi berekete dönüştürme imkânınız daha çok olabilir ve yaşamınızın kontrolünü daha fazla elinizde tutabilirsiniz. Mars retro yapmazken 19 Aralık sonrasında Venüs retro yapıyor, bu dönemde özellikle komşu ve kardeş ilişkilerinde biraz daha dikkatli olmalısınız.

2021’DE AŞK

Ev, aile ve iş ekseninde bu yıl aşka ayıracağınız çok zaman yok gibi görünse de, gücünüz ve dirayetiniz sayesinde hemen her şeye yetişebilme yeteneğiniz olduğunu unutmayın. Özellikle 14 Mayıs-30 Temmuz arası aşk açısından oldukça kısmetli ve bereketli zamanlar olarak görünmekte. Bu dönemde aşktan başınız bile dönebilir, ancak kafa karışıklıklarına ve aşkı abartılı biçimde idealize edip gözünüzde büyütmemeye gayret etmelisiniz. 25 Şubat – 21 Mart, 14 Nisan – 8 Mayıs, 2 – 27 Haziran, 11 Eylül – 7 Ekim aşktan yana keyifli, mutlu zamanlar olabilir. 2021 yılını 19 Aralık’ta başlayan bir Venüs retrosuyla tamamlarken geri gelen aşklara, eski sevgililere dikkat etmelisiniz, zira 2022 Ocak ayı başında retronun son bulmasıyla bu aşklar sürpriz bir şekilde yok olabilir.

2021’DE PARA

2021 yılında tutulmalar maddi ekseni etkilerken maddi ve parasal durumunuz kontrolünüz dışında ve bazı karmik ve kadersel olayların akışında ve ekseninde gidebilir. 26 Mayıs’taki Ay tutulmasında maddi konularda önemli bir farkındalık getirebilir ancak duygusal davranmamaya çalışın. 10 Haziran’daki Güneş tutulması önemli ve destekleyici bir iş ortaklığını beraberinde getirebilir. 14 Aralık’taki Güneş tutulması ise yeni bir işe işaret edebilir ancak riskleri iyi tartıp değerlendirmelisiniz. Özellikle Merkür retrosu zamanlarında yani 30 Ocak– 21 Şubat, 29 Mayıs – 22 Haziran, 26 Eylül – 18 Ekim arasında önemli iş, anlaşma ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın ve retronun bitmesini beklemek iyi bir seçenek olabilir.  4 Mart – 24 Nisan ve 14 Aralık sonrasında harcamalara ve maddi kayıplara dikkat etmelisiniz.

2021’DE SAĞLIK

Hızlı ve tempolu bir yıl sizi beklerken enerjinizi korumak ve doğru ve yerinde kullanmak adına gereken tedbirleri aldığınızdan emin olmalısınız. Özellikle 24 Nisan – 12 Haziran arasında bulunduğunuz ortamın dışında, uzakta ve seyahatteyseniz biraz daha temkinli davranmakta fayda var. 15 Eylül – 14 Aralık dönemi sağlığınıza biraz daha özen göstermeniz gereken zamanlar olabilir. Mutlu ve sağlıklı bir yeni yıl dileriz.