2021’DE ASLAN BURCUNU NELER BEKLİYOR?

2021’de ilişkilerinize çok farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Hayatınızın ilişki alanını yeniden yapılandırdığınız bir döneme ilerlerken karşınıza çokça ilginç ve sıra dışı insanlar çıkabilir.

2021’de Satürn ve Jüpiter yaşamınızın ilişki alanını yeniden şekillendirmek üzere burç değiştirmiş olacak. Her ikisi de karşıt burcunuzda ilerlerken ilişkinizi, evliliğinizi, birlikteliğinizi en baştan şekillendirebilir, bu alana adeta en baştan bir format atabilirsiniz. Sabit bir burç olarak hayatınızda önemli adımlar atmanız pek kolay olmayabilir. Ancak bu kez karşı tarafınızda, karşınızdaki kişilerde öylesine büyük bir devinim, hareketlilik olabilir ki, bir şekilde bu aksiyona ayak uydurmak durumunda kalabilirsiniz. Üstelik statü, kariyer, konum ve iş yaşamınızı belirleyen alanınızda yer alan Uranüs bu yıl eksantrik, ani, beklenmedik gelişmeler yaratmakta önceki yıldan daha hızlı olabilir. Zira Satürn ve Jüpiter’den zorlayıcı bir kare açı alacak ve kariyer ve statü açısından ilginç devinimleri de beraberinde getirecek gibi duruyor. Velhasıl sabit bir burç olarak bu yıl daha fazla aksiyona hazır olmalısınız. Jüpiter karşınıza binbir kişi çıkarabilir. Evli, sevgili veya ortak olduğunuz kişi hiç olmadığı kadar farklı zaman zaman çılgın denebilecek yaklaşımlarla karşınızda belirebilir. Bu arada siz de kariyer ve görev ve sorumluluk alanında önünüzde aniden beliren değişik durumlara karşılık verme halinde olabilirsiniz. Dolayısıyla çoğunlukla karşıdan gelen aksiyon ve hareketlilikle burcunuzun sabitliğini kırabileceğiniz oldukça heyecan verici bir yıl olarak beliriyor ufukta yeni yıl 2021.

Bunlarla birlikte Plüton 2008’den bu yana başlattığı Oğlak transitini bu yıl da sürdürüyor ve gündelik yaşamınızda dönüştürücü etkilerini sürdürüyor. Rutinleriniz değişime uğramaya devam ediyor. Neptün de ortak maddi alanda karmaşık durumları tetiklemeyi sürdürebilir, ortak iş, girişim ve yatırımlarda temkinli yaklaşımınızı sürdürmelisiniz. Bununla birlikte Jüpiter 14 Mayıs – 30 Temmuz arasındaki geri hareketinde bereketli ve şanslı olduğu burca ilerliyor. Bu dönem iş ve para konularında size şans getirebilir, ruhsal anlamda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz ve ayrıca eşinizin ya da ortağınızın iş ve para durumundaki gelişmeler size de iyi gelebilir.

Burcunuzun yöneticisi Güneş’in de başrolde olduğu Ay ve Güneş tutulmaları elbette burcunuz için büyük önem taşıyor. Bu yıl İkizler-Yay ekseninde gerçekleşecek tutulmalar sosyal ve aşk yaşamınızda etkili olabilecek gibi görünmekte. 26 Mayıs’taki Ay tutulması kalbinizi çarptıracak bir aşkın farkına varmanızı sağlayabilir. Aşk yaşamınızda, aşka yaklaşımınızda bazı kararları beraberinde getirebilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulması ise sizi yepyeni bir sosyal çevreye dahil edebilir, yepyeni arkadaşlar ve dostlar edinmenizi sağlayabilir. 19 Kasım’daki Ay tutulması iş yaşamınıza dikkat çekiyor, statü ve konumunuza ilişkin bir farkındalığı beraberinde getirebilir. Duygularınız coşarken bunu belli etmemek zor olabilir. 4 Aralık’taki son Güneş tutulması yine yeni bir aşkı müjdeliyor olabilir.

2021’DE AŞK

Bu yılın temasını sizin için ilişkiler belirlerken aşk da kaçınılmaz olabilir. Kaldı ki tutulmalar aşk hayatınıza kadersel etkiler taşıyan, akışı aşk ekseninde yansıtan unsurlar taşıyor. 26 Mayıs’taki Ay tutulmasıyla ilk farkındalığı yaşayabilirsiniz. Bu tutulma kalbinizi aşkla doldurabilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulması sizi yeni bir sosyal ortama dahil ederken bunun aşk hayatınıza yansımaları olabilir. 4 Aralık’taki Güneş tutulması ise bir aşk tutulması olabilir. Bunlarla birlikte 31 Ocak – 25 Şubat, 21 Mart – 14 Nisan, 27 Haziran – 22 Temmuz, 16 Ağustos – 11 Eylül, 7 Ekim – 5 Kasım Yay aşktan yana oldukça heyecan verici dönemler olabilir. 19 Aralık sonrası ise aşk yıldızı Venüs geri hareket ederken aşkta ve ilişkilerde temkinli ve sabırlı olmanızda fayda var, bu dönem aşkı hiç desteklemediği gibi özellikle gündelik rutin ve yaşamınızda sarpa saran bir ilişki yumağını beraberinde getirebilir.

2021’DE PARA

Merkür 30 Ocak– 21 Şubat, 29 Mayıs – 22 Haziran, 26 Eylül – 18 Ekim arasında geri hareket ederken bu dönemler önemli ve bağlayıcı anlaşmalar, sözleşmeler, iş görüşmeleri açısından destekleyici olmayabilir. Yanı sıra, 30 Temmuz-15 Eylül döneminde maddi zarar ve kayıplara biraz daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Ancak bu yıl aşkın ve ilişkilerin gölgesinde cebinizi ve bütçenizi geri plana atma durumu, zorunluluğu özellikle bazı dönemlerde sizi zorda bırakabilir. Bu açıdan 27 Haziran-16 Ağustos dönemi bolca para harcatabilir.

2021’DE SAĞLIK

2021’de gönül işleri en çok da kalbi yoracak gibi görünüyor. Bu anlamda kendinizi çok yorup yıpratmamaya gayret etmelisiniz. 24 Nisan-12 Haziran arasında özellikle dalgınlık, unutkanlık, ihmal kaynaklı durumlara bir miktar daha dikkat etmeye çalışmalısınız. 12 Haziran-30 Temmuz arasında fiziksel olarak çok aktif olabilirsiniz. Bu dönemde de enerjiniz doğru ve yerinde kullanmaya gayret etmelisiniz. 15 Eylül-31 Ekim ilişkilerin özellikle zihninizi çok meşgul edip yorduğu bir süreç olabilir. Bu dönemde de açık hava aktiviteleri, spor iyi gelebilir. Malefik gezegen Satürn’ün sağlık alanınızdan çıkmış olması yeni yılı beslenme, zindelik, arınma, detoks ve şifa konularında daha rahatlatıcı kılabilir. Keyifli ve sağlıklı bir 2021 yılı geçirmenizi dileriz.