2021’DE BAŞAK BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Yeni yılda üretkenliğiniz ve çalışkanlığınızla pek çok işi aynı anda kotarabilir, başkalarına destek olabilir, yardımsever tarafınızı iyice öne çıkabilirsiniz.

2021 topluma duyarlı yönlerinizle şifacı yanınızı birleştirebileceğiniz özel bir yıl. Yeni yıl sizi adeta özünüzle bütünleştirirken, kendiniz ve yakınlarınızdan ziyade sizi çepeçevre saran toplululuk ve insanların dertleri, sorunları, kederleri, hastalık ve rahatsızlıkları için üretkenliğinizi, çalışkanlığınızı iyice ortaya koyabilirsiniz. Satürn Kova burcunda seyrederken şifacı yönlerinizi işe dönüştürme ya da ciddi bir uğraş şeklinde yapılandırma imkânı tanıyor. Hemen yanına gelen Jüpiter bu yönde zaten güçlü olan becerilerinizi iyiden iyiye daha da kuvvetli ve pratik hale getirebilir. Bu yıl karşınıza çözülmesi gereken irili ufaklı pek çok problem çıkarsa da Jüpiter detaylar konusundaki hassasiyetinize zirve yaptırarak becerilerinizi, pratik zekanızı parlatabilir ve çok daha iyi kullanmanızı sağlayabilir. Ruhunuzdaki şifacıyı artık ruhunuzdan çıkarıp insanların hizmetine sunmaktan geri durmayabilirsiniz. Bununla birlikte kendinize yepyeni bir düzen veya günlük rutin inşa edebilirsiniz. Gündelik yaşamınızda görüştüğünüz kişilerin sayısı artarken onlardan çok daha fazla destek ve yardım alabilirsiniz. Yardımseverliği etrafınızdaki kişilerin de desteğiyle bir seferberlik haline getirmeniz de mümkün olabilir.

14 Mayıs – 30 Temmuz arasında Balık burcunda seyreden Jüpiter bu dönemde sizi özellikle ilişkiler yönünde desteklerken mevcut ilişkinizde çok daha rahat edebilirsiniz. Zira karşınızdaki kişi sizi son derece şımartabilir, önünüze türlü türlü imkanlar çıkararak bunlardan faydalanmanızı kolaylaştırabilir. Bu dönemde bekârsanız sizi beğenen kimseler çıkabilir ve ciddi bir ilişkiye de başlayabilirsiniz. Bu dönem ayrıca ortaklıklar açısından da oldukça kısmetli ve bereketli olabilir. Karşınızdaki kişilerden bolca iyilik ve destek görebilirsiniz.

Burcunuza doğrudan etki eden İkizler-Yay ekseninde ilerleyen Ay düğümleri 2021’de aile ve kariyer alanında karmik ve kadersel etkileri burcunuza taşıyor. Akışın getirdiklerine maruz kalırken yaşayabileceğiniz ilginç ve sıra dışı olaylar ya da gelişmeler olabilir. Sonuçta Kova burcunun etkin olduğu bir yıldayız ve sürpriz gelişmeler burcunuza da özellikle aile ve kariyer ekseninde enteresan bir akış getirebilir. Tutulmalarla bu etkilerin yansımalarını daha güçlü şekilde görüp fark edebilirsiniz. Bu yıl iki Güneş ve iki Ay olmak üzere dört tutulma geçireceğiz. 26 Mayıs’taki Ay tutulması aileyle ilgili konuları gündeminize taşırken geçmişin taşıdığı duygusal bir yoğunluğu ve beraberinde farkındalık ve yeni kararları getirebilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulması ise iş ve kariyer alanında yepyeni başlangıçlara işaret eden olumlu etkiler getiren bir tutulma. Yeni bir iş, kariyer, yeni görev ve sorumluluklar, terfi, takdir söz konusu olabilir. 19 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşirken uzaklarla ilgili bir konuyu gündeminize taşıyabilir. 4 Aralık’taki son Güneş tutulması ise yeni bir ev, taşınma, yeni bir mekâna geçme veya aileye katılan yeni bir üye anlamına gelebilir.

Burcunuzun yöneticisi olan Merkür 30 Ocak– 21 Şubat, 29 Mayıs – 22 Haziran, 26 Eylül – 18 Ekim arasında geri hareket ediyor. Bu dönemler hayatınızı biraz daha rölantiye almanız ve yavaş geçirmeniz gereken dönemler olabilir. Bu dönemlerde kendinize çok daha fazla özen göstermeniz, sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir.

Uranüs ise düşünceleriniz, fikir hayatınız üzerinde oldukça elektrikli bir süreç yaratan transitini sürdürüyor. 2018’den bu yana hissedebileceğiniz bu etkiler özellikle yurt dışı, yabancılar ve uzaklarla ilgili büyük değişimleri ya da ani ve birdenbire ortaya çıkan durumları tetiklemiş olabilir. İşte tüm bu gelişmeler bu yıl zor bir dönemeçten geçebilir, zira Uranüs, Satürn ile Şubat ortasında, Haziran ortasında ve Aralık’ın son haftasında sert açılar kurarken değişim oldukça sert ya da zaruri, mecburi bir hal alabilir.

Plüton bu yıl da aşk alanınızdaki transitini sürdürüyor ve yaşamınızdaki neredeyse tüm dönüşüm enerjisini bu alana çekerken 2008’den bu yana süregelen etkisine artık alışmış olabilirsiniz. Dolayısıyla gerek özel gerek iş yaşamınıza bu dönüşümün getirdiği büyük bir özgünlüğü ve de orijinalliği katabilirsiniz. Neptün ilişkiler alanınızda yine 2012’den bu yana olan etkilerini bu yıl da sürdürüyor ve ilişkileri en dağılmamanız gereken alan kılıyor. Karşınıza çıkan kişilerle ilgili uyanık olmayı sürdürmelisiniz.

2021’DE AŞK

Satürn ve Jüpiter bu yıl artık aşk evinizden ayrılırken aşka, sevgiye bakış açınızı en baştan yapılandırmış olabilirsiniz. Belki bu süreçte uzun vadeli bir aşkın ilk tuğlalarını koymuş olabilirsiniz ancak ciddi bir ilişkiye dönüştürmek yine biraz vakit alabilir. Bu yıl aşkı biraz daha başkalarının yararına yapacaklarınız uğruna feda edebilirsiniz. Yine de aşktan yana sizi destekleyen dönemleri not almalısınız. Özellikle 14 Mayıs – 30 Temmuz sürpriz ve keyifli aşklara hazır olabilirsiniz. Belki de tüm emeklerinizin karşılığı olarak karşınıza gözlerinizi kamaştıran sizi mutlu eden bir kişi çıkabilir. Ancak yine 30 Temmuz sonrasında bu ilişki işlerin gölgesinde kalabilir ve aşkınızı 2022’ye saklayabilirsiniz. 08-31 Ocak, 25 Şubat – 21 Mart,

14 Nisan – 8 Mayıs, 2 – 27 Haziran, 22 Temmuz – 16 Ağustos arası aşk adına oldukça parlak zamanlar olabilir. 2021 yılını 19 Aralık’ta başlayan bir Venüs retrosuyla tamamlarken özellikle bu dönem ilişkilerde ortaya çıkabilecek durumlara karşı temkinli ve ihtiyatlı davranmalısınız.

2021’DE PARA

2021 yılı çok çalışacağınız ama emeklerinizin karşılığını da bir şekilde alacağınız bir yıl olabilir. Özellikle 14 Mayıs – 30 Temmuz arasında ortaklıklardan oldukça kazançlı çıkabilirsiniz. 21 Mart – 14 Nisan arası ortak maddi konularda, eşinizin veya ortağınızın getirebileceklerinden yana şanslı ve kısmetli olabilir. 16 Ağustos – 11 Eylül arasında sahip olduklarınızdan daha iyi yararlanma imkânı bulabilirsiniz. Yıl boyunca fazlaca aktif, üretken, çalışkan, emek ve hizmet odaklı olmanız para işlerini ortağınıza, eşinize ya da başkalarına bırakmanıza neden olabilir. Kayıp veya zararlar açısından da en hassas zamanlar işte bu dönemlerde ortaya çıkabilir.  Özellikle bu açıdan 15 Eylül-31 Ekim arasında maddi konularda biraz daha temkinli davranmanız gerekebilir. 19 Aralık sonrası Venüs retrosunda aşk adına fazlaca fedakârlıktan kaçınmalısınız.

2021’DE SAĞLIK

2021 sağlığınız açısından daha özenli olmanız gereken bir yıl olarak görünmekte. Özellikle Şubat ayı ve Haziran ayı ortalarında bu ihtiyatlı durumu daha da önemsemeli, kendinizi ve bağışıklığınızı korumak için gerekli tedbirleri almalısınız. 30 Temmuz-15 Eylül dönemi de Mars’ın tüm enerjinizi alacağı bir dönem olduğundan bu dönemde de enerjinizi doğru ve yerinde kullanmaya ve kendinizi tüketircesine yormamaya özen göstermelisiniz. 6 Ocak – 4 Mart ve 31 Ekim-14 Aralık arasında sporu ve fiziksel aktiviteyi abartmamaya özen göstermeli ve gayret etmelisiniz. Keyifli, sağlıklı, huzurlu bir yeni yıl dileriz.