2021’DE BOĞA BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Statü, konum, itibar ve imaj konuları ekseninde görev ve sorumluluklar, iş ve kariyer alanları bu yıl sizin için belirleyici olabilir.

Burcunuzda 2018’den bu yana köklü değişimler getirmekte kararlı olan Uranüs bu yıl da seyrini sürdürüyor ve özellikle 28 Nisan – 10 Mayıs arası doğan Boğa burçlarını daha güçlü etkilerken Satürn ve Jüpiter’den aldığı zorlayıcı açılarla Boğa burcunu gerçekten farklı bir yıl bekleyecek gibi görünüyor.

Satürn ve Jüpiter bu yıl alışılmadık bir biçimde birlikte seyrederken bu seyre yalnızca 14 Mayıs – 30 Temmuz döneminde kısa bir ara veriyor. Bu dönemi bir Boğa burcu olarak oldukça bereketli ve kısmetli geçirebilir ve özellikle arkadaşlarınızdan ve dostlarınızdan gördüğünüz ilgi, sevgi, şans ve kısmet sayesinde umut tazeleyebilir, geleceğe biraz daha pembe gözlüklerle bakabilirsiniz. Bu dönem dışında Satürn, Jüpiter ikilisi haritanızın adeta tepesinde sizden özellikle iş yaşamı ve kariyer alanınızda disiplin, ilerleme, istikrar yanında dirayet ve metanet bekliyor. Burcunuzda delişmen bir Uranüs varken ve sizi sürekli değişim yönünde dürterken bu istikrar ve dirayeti göstermenin özellikle statü ve kariyer açısından sergileyeceğiniz farklı ve sıra dışı tutum, ilginç çözüm ve manevralar, denenmemiş yol ve yöntemlerde yatıyor. Jüpiter bu açıdan bol seçenek sunarken Satürn bunlar içinde bir ayıklama yapmanız ve seçici davranmanız yönünde sizi zorlayabilir. Bu dönemde karşınıza müdürler, yöneticiler, patronlar ve benzeri her türlü otorite figürü, otoriter yaklaşımlarıyla birlikte bolca çıkabilir, işte bu noktada Uranüs’ün getirebileceği isyan dalgasına kulak asmadan sizi siz yapan sabrı ve metaneti göstermelisiniz. Tüm bunlar gerçekleştiğinde 2021 kariyer, statü, mevki, açısından bir zirve veya doyum noktası olabilir. Uzun transitlerini sürdüren Plüton bu yıl da Oğlak burcunda sizi özellikle uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda güçlü kılmaya devam edebilir. Neptün ise sosyal yaşamı bazı noktalarda kaotik hale getirebilir, sosyal yaşamın getirebileceği illüzyonun dışına çıkabilmek yine sıra dışı meziyetlerinize kalıyor.

Burcunuzun yıldızı Venüs özellikle 25 Şubat-21 Mart, 14 Nisan-8 Mayıs, 2-27 Haziran ve 16 Ağustos-11 Eylül arasında size daha dingin ve rahat bir yaşam sunabilir. Ancak 19 Aralık sonrasında bir Venüs retrosu var ve 2022’yi bu retroyla karşılarken özellikle temkinli davranmanız gereken bir yıl kapanışı sizi bekliyor olabilir.

Bu yıl iki Güneş ve iki Ay olmak üzere dört tutulma geçireceğiz. 26 Mayıs’taki Ay tutulmasında ortak iş ve para konularında farkındalıklar gündeme gelebilir. Eşinizin, sevgilinizin veya ortağınızın maddi veya iş konularıyla ilgili bir duruma bu Ay tutulması ışık tutabilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulmasında bu kez dikkatler kendi iş ve para durumunuza çekiliyor. Yeni bir iş veya kazanç ve gelir durumu söz konusu olabilir veya sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmenin yeni bir yolunu bulabilirsiniz. 19 Kasım’daki Ay tutulması ise burcunuzda gerçekleşiyor, kendinizle ve kendi duygusal dünyanızla, ailenizle ilgili bir konuyu gündeminize taşıyabilir. 4 Aralık’taki son Güneş tutulması ise yine ortak maddi konularda yeni bir yatırım, girişim, eşinizin, ortağınızın iş durumunda bir değişikliği gündeminize taşıyabilir.

2021’DE AŞK

Burcunuzdaki Uranüs aşk yaşamınıza ve aşka bakış açınıza da yeni yaklaşımlar getiriyor hiç şüphesiz bu yıl da. Ancak bu yıl sanki öncelikleriniz biraz daha iş ve kariyer konularındaki hedef ve planlarınız, mevki, konum, statü ve imaj konusundaki çalkantı ve gelişmeler olacak gibi görünüyor. Görev ve sorumlulukların peşinde koşarken aşka pek zaman bulamayabilir ya da ayıramayabilirsiniz. Ancak yine de 14 Mayıs – 30 Temmuz arasında özellikle gözleriniz biraz daha kapalı olabilir ve sosyal yaşam size sıra dışı bir aşk getirebilir, yanıltıcı durumlara dikkat etmelisiniz. Venüs’ün burcunuzu ışıldattığı dönem olan 14 Nisan – 8 Mayıs arası da aşktan yana oldukça kısmetli görünüyor. 24 Nisan-12 Haziran arasında aşk yakın çevrenizden, iş ve çalışma arkadaşlarınızdan ya da okulunuzdaki bir kişiden doğabilir. 30 Temmuz-15 Eylül arasında ise yürekleri hoplatan bir aşk yine kapınızı çalabilir. 15 Eylül-31 Ekim arasında sizden küçük veya genç bir kişi ya da çalışıyorsanız bir astınız sevgiliniz olabilir.

2021’DE PARA

2021’de tutulmalar maddi kaynaklarınızı, varlıklarınızı etkileyen alanlarda gerçekleşiyor. Zira bu eksendeki ay düğümleri maddi konularda bazı kadersel temaları öne çıkarıyor. Bu durum pek de kontrolünüz altında olmayan akışın getirdiği gelişmelere ışık tutabilir. 6 Ocak-4 Mart arasında çok çalışabilirsiniz ancak enerjinizi doğru yer ve zamanda kullanmaya gayret etmelisiniz. 30 Temmuz – 15 Eylül’de de arı gibi olabilirsiniz ancak bu kez mecbur olduğunuz değil belki sevdiğiniz ve gönül verdiğiniz bir işi yapabilirsiniz. 15 Eylül-31 Ekim arasında ise özellikle iş ortaklıklarına dikkat etmelisiniz, bu dönemde uzlaşma veya anlaşma sağlamak hiç de kolay olmayabilir. Merkür’ün geri gittiği yani retro yaptığı 30 Ocak– 21 Şubat, 29 Mayıs – 22 Haziran, 26 Eylül – 18 Ekim dönemleri özellikle önemli ve bağlayıcı anlaşmalar, sözleşmeler, iş görüşmeleri açısından destekleyici olmayabilir. 8 Mayıs-2 Haziran, 7 Ekim-5 Kasım arasında özgüveninizi pekiştirebilecek maddi gelişmeler söz konusu olabilir. 5 Kasım sonrasına pek iş bırakmamaya gayret etmelisiniz.

2021’DE SAĞLIK

2021 yılında 19 Aralık’a kadar burcunuzun yıldızı Venüs retro yapmıyor. Dolayısıyla özellikle 5 Kasım’a kadar ki bu tarihte Venüs zayıf olduğu bir burca ilerliyor, enerjiniz yerinde olabilir, zinde ve sağlıklı kalmanın yollarını bulabilir ve uygulayabilir ve bu takdirde çok da problem yaşamayabilirsiniz. Elbette doğum haritanızda mevcut transitlerle çakışan zorlayıcı etkiler yoksa. Ancak Mars’ın burcunuzda seyrettiği 6 Ocak- 4 Mart arası özellikle daha dikkatli ve temkinli davranmalı, enerjinizi doğru ve yerinde kullanmaya gayret etmelisiniz. 24 Nisan-12 Haziran arası da özellikle sizi fiziksel aktivite veya spordan uzaklaştırabilecek durumlar, iş, yorgunluk gibi ortaya çıkabilir. 31 Ekim – 14 Aralık arasında karşınızdaki kişi ve kişilere çok fazla odaklanabilirsiniz ve bu kişiler sizi öyle meşgul edebilir ki kendinizi unutabilirsiniz ki bu durumda da temkinli olmanızda fayda var. 19 Aralık sonrası ise Venüs retrosu ekstra ihtiyat yanında kendinize çok daha fazla özen göstermeniz gerektirebilir. Mutlu ve sağlıklı bir yıl geçirmenizi dileriz.