2021’DE İKİZLER BURCUNU NELER BEKLİYOR?

2021 üzerinizdeki ağırlıklardan tek tek kurtulabileceğiniz yapıcı bir yıl olarak sizi bekliyor. Teknolojik imkânlardan, sanal ortamlardan en iyi faydalanabilecek burçlardan birisiniz.

Satürn’ün ve Jüpiter’in Kova burcuna ilerlemesiyle birlikte özellikle ortak maddi konulardan, eşinizin ya da ortağınızın iş durumlarından kaynaklanan ya da iş ve para odaklı konuların getirdiği sıkıntılar azalmaya başlıyor. Satürn ve Jüpiter burcunuzu destekleyen bir alanda yükselen bir imaj ve statü durumuyla birlikte yükselen iş yaşamı ve kariyere işaret edebilir. Özellikle yurt dışı ve uzaklarla bağlantılı konularda kalıcı ve yapıcı adımlar atabilirsiniz. Kişisel gelişim, yüksek öğrenim ve akademik konularda destek görebilir, ilerleme sağlayabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamdan uzaklaşıp bağımsızlaşmak adına hem sizi destekleyen koşullar hem de birtakım engeller var. Ancak bu engelleri aştığınızda güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Seyahatler bu dönemde biraz daha sanal gerçekleşebilir. Teknolojinin imkanlarından sonuna kadar yararlanabilir, bu fırsatları işinize, kariyerinize ya da özel yaşamınıza aksettirebilirsiniz.

14 Mayıs – 30 Temmuz arasında Balık burcunda seyreden Jüpiter bu dönemde sizi özellikle kariyer anlamında sürpriz şekillerde destekleyebilir. Bu dönemde iş fırsatlarını değerlendirebilir ve üstlerinizden bolca destek görebilir, sunumlarınızla göz alıcı olabilirsiniz.

İkizler-Yay ekseninde ilerleyen Ay düğümleri 2021’de kadersel etkileri burcunuza taşıyor. Akışın getirdiklerine maruz kalırken yaşayabileceğiniz ilginç ve sıra dışı olabilir. Sonuçta Kova burcunun etkin olduğu bir yıldayız ve sürpriz gelişmeler burcunuza enteresan bir akış getirebilir. Bu yıl iki Güneş ve iki Ay olmak üzere dört tutulma geçireceğiz. 26 Mayıs’taki Ay tutulması karşıt burcunuzda gerçekleşirken ilişkiler açısından duygusal bir yoğunluğu ve beraberinde farkındalık ve yeni kararları getirebilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulması ise burcunuzda gerçekleşiyor. Hayatınızda yeni bir sayfa açabileceğiniz bir dönemi başlatabilir.

19 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşirken bilinçaltınızda bir arınma ve temizlik yaratabilir. 4 Aralık’taki son Güneş tutulması ise ilişkilerinizde yepyeni bir döneme işaret edebilir. Yeni bir birliktelik, ortaklık, iş birliği veya evlilik durumu söz konusu olabilir.

Burcunuzun yöneticisi olan Merkür 30 Ocak– 21 Şubat, 29 Mayıs – 22 Haziran, 26 Eylül – 18 Ekim arasında geri hareket ediyor. Bu dönemler hayatınızı biraz daha rölantiye almanız ve yavaş geçirmeniz gereken dönemler olabilir. Bu dönemlerde kendinize çok daha fazla özen göstermeniz, sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir.

Uranüs ise bilinçaltınızdaki değişimleri sürdürmeye devam ediyor. Bu değişimi gerek rüyalarınız gerek sezgi ve hisleriniz yoluyla güçlü bir biçimde hissedebilirsiniz. Uranüs bu dönemde Kova burcundaki yıldızlardan sert açılar alırken kontrolünüz dışı konularda her zamanki becerikliliğinizi sıra dışı bir zekâyla birleştirip bunları alt etmenizi bekliyor. Plüton ise iş ve mücadele alanınızda sizi zorlarken güçlü kılmaya da devam ediyor ve Oğlak burcundaki transitini bu yıl da sürdürüyor.

2021’DE AŞK

Geçtiğimiz verdiğiniz mücadeleler aşk ve sevgi konularında ılımlı ve iyimser yanlarınızı biraz törpülemiş ve size bir miktar daha gerçekçi bir bakış açısı katmış olabilir. Yeni yıla ayaklarınız biraz daha yere basarak giriyorsunuz ve yeni yıl aşk adına güzel gelişmeleri de vaat edebilir. Özellikle 14 Mayıs – 30 Temmuz sürpriz ve keyifli aşklara hazır olabilirsiniz. İş yaşamınızdan, kariyer dünyanızdan hayatınıza size kısmet getirecek bir kimse girebilir. Bu kişi sizi itibar anlamında da yüceltebilir. Ayrıca 31 Ocak – 25 Şubat, 25 Şubat – 21 Mart, 8 Mayıs – 2 Haziran, 16 Ağustos – 11 Eylül, 7 Ekim – 5 Kasım aşk adına oldukça parlak zamanlar olabilir. 2021 yılını 19 Aralık’ta başlayan bir Venüs retrosuyla tamamlarken özellikle bu dönem ilişkilerde ortaya çıkabilecek durumlara karşı ihtiyatlı davranmalısınız.

2021’DE PARA

2021 yılı maddi konularda biraz daha rahatlatıcı bir yıl olabilir ancak elinize geçen fırsatları ve sahip olduklarınızı yaratıcı bir zekâ ile birleştirebildiğiniz takdirde. Bunu yapmanın geçen yıla göre biraz daha kolay olabileceğini söyleyebiliriz. Üstelik sosyal çevrenizden de iş anlamında bolca destek görebilir ve bu şekilde ortak uğraş ve çalışmalar ya da yardımlaşma sayesinde imkanlarınızı geliştirip artırabilirsiniz. 6 Ocak-4 Mart maddi konularda dikkatli olmanız ve her türlü riskten uzak durmanız gereken bir dönem olabilir. 4 Mart – 24 Nisan arasında çalışkan ve üretken olabilirsiniz. 24 Nisan-12 Haziran’da harcamalara ve bütçenize daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. 31 Ekim-14 Aralık arası ise ortaklıklar yoluyla güçlenmenizi sağlayacak bir dönem olarak göz kırpıyor. 8 Mayıs-27 Haziran arasında ise maddi imkanları ve fırsatları lehinize çevirme imkânınız olabilir, gelir gider durumunuzu daha rahat düzenleyebilirsiniz.

2021’DE SAĞLIK

Açık hava yürüyüşleri, fiziksel ve sportif aktivitelerle yıl boyunca zindeliğinizi koruyabilirsiniz. Kova burcundaki gezegenler bu yönden destekleyici olabilir. Bunu yaparken bolca temiz hava alabileceğiniz ortamlarda bulunmak yine iyi gelebilir. Merkür 30 Ocak– 21 Şubat, 29 Mayıs – 22 Haziran, 26 Eylül – 18 Ekim arasında geri hareket ederken sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Bu dönem gereken tetkik ve kontrolleri yaptırmak için uygun olabilir ve diyet ve beslenme programları planlayabilirsiniz. Mars’ın burcunuzda ilerlediği 2 Mart-24 Nisan arasında enerjinizi düzgün ve doğru şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz, zira bu dönem biraz daha yorulabileceğiniz bir dönem olarak görünüyor. Benzer şekilde 6 Ocak-4 Mart ve 31 Ekim-14 Aralık arasında kendinizi ve bağışıklığınızı mümkün mertebe korumaya gayret edebilirsiniz.