2021’DE KOÇ BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Yeni yılda ilginç dostluklar, sıra dışı arkadaşlar ve farklı bir sosyal yaşam sizin için belirleyici olabilir.

Yıllık değerlendirmelerde ilk baktığımız gezegenler Satürn ve Jüpiter. 2021 boyunca istikrarlı şekilde Kova’da seyreden Satürn, sosyal yaşamınıza mesafe kavramını ve teknolojiyi iyice yerleştiriyor. Artık dostlarınızla, arkadaşlarınızla çok farklı, yenilikçi bir buluşma zemininde bir araya gelebilir ve bu buluşmanın amaçlarını sosyal yardım, yardımlaşma, vakıf ve dernek işleri gibi etkinlikler oluşturabilir.

Şans gezegenimiz Jüpiter ise bu yıl Kova burcunda olsa da retro yaparak bir süreliğine Balık burcunu ziyaret ediyor. 14 Mayıs – 30 Temmuz arasında Balık’ta seyreden Jüpiter bu dönemde size sürpriz şanslar getirebilir. Unutmayın Jüpiter Balık’ta yücelir, şans ve bereket dozunu yükseltir. Dolayısıyla hiç umulmadık yerlerden kısmetleriniz açılabilir. Bu tarihler dışında Jüpiter 2021’de yaşamınıza ilginç hatta tuhaf arkadaşları getirebilir. Bunlar Kova burcundan ya da Kova niteliğinde yani sıra dışı, biraz mesafeli, düşünceler açısından ilham veren, çağın ötesinde kişiler olabilir.

Uranüs ise 2021’de Boğa’daki seyrini sürdürmekte. Dolayısıyla özgüvenle ilgili inişli, çıkışlı bir dönemden geçerken size güven sağlayan maddi kaynaklarınızı, harcama ve giderlerinizi doğru yönetmeye devam edin ve her ne kadar Uranüs’ün getirdiği elektrik dalgaları olsa da kendinize güvenmeyi sürdürün ve bu Uranüs etkisini yeteneklerinizi, sahip olduklarınızı sıra dışı şekilde kullanarak avantaja çevirmeye çalışın.

Burcunuzun yıldızı Mars bu yıl hız kesmeden yani retro yapmadan ilerliyor. Dolayısıyla önünüzde ekstra hareketli bir yıl sizi bekliyor. Bu hareketlilik daldan dala, konudan konuya çeşitlenebilir. Normalde bazı yıllarda yalnızca 2-3 burç değiştiren Mars bu yıl tam 8 burcu ziyaret edecek ve bu burç ziyaretlerinde o burcun niteliklerine bürünebilir, o burcun konularına çok daha fazla meşgul olabilirsiniz. Mars, 6 Ocak – 4 Mart arası Boğa’dayken iş ve para konuları, 4 Mart – 24 Mart arası iletişim ve eğitim, 24 Nisan-12 Haziran ev ve aile, 12 Haziran-30 Temmuz aşk ve tutkular, 30 Temmuz – 15 Eylül sağlık ve düzen, 15 Eylül-31 Ekim İlişkiler, 31 Ekim-14 Aralık ortak maddi paylaşımlar, 14 Aralık sonrasında ise yolculuk ve seyahatlerle ilgili aktif bir gündem sizi bekliyor.

Gelelim tutulmalara. Bu yıl iki Güneş ve iki Ay olmak üzere standart bir biçimde dört tutulma bizi bekliyor. 26 Mayıs’ta Ay tutulmasıyla başlıyoruz, tutulmalara. Bu tutulma uzaklarla, yurt dışıyla veya yabancılarla ilgili bir konu ve gelişme hakkında farkındalık getirebilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulması yakın çevrenizde, komşu ve kardeş ilişkilerinizde değişime, yenilik ve başlangıçlara işaret ediyor. Bir komşunuzla ilgili bir olaya tanık olabilirsiniz sözgelimi. 19 Kasım’daki Ay tutulması maddi konulara ışık tutabilir. 4 Aralık’taki son Güneş tutulması ise yine dışarıdan, uzaklardan bir durumu gündeminize taşıyabilir. Sizinle ya da en yakınlarınızla ilgili bir seyahat, taşınma, yer ve mekan değiştirme konusunu gündeminize getirebilir.

2021’DE AŞK

Özellikle Jüpiter’in Balık burcunda seyrettiği ve retro yapmadığı dönem olan 14 Mayıs-20 Haziran aşktan yana sürprizlerle dolu olabilir. Yıldırım aşkıyla bir tanışıklık güzel birliktelikleri beraberinde getirebilir. Ayrıca 21 Mart – 14 Nisan arasında aşk yıldızı Venüs burcunuzda ilerliyor. Bu dönem yine bir mıknatıs gibi insanları kendinize çekebilir, hoş bir cazibeyle göz alıcı olabilirsiniz. 14 Nisan – 8 Mayıs ve 2 – 27 Haziran arası yine aşktan yana destekleyici zamanlar olabilir. 16 Ağustos – 11 Eylül arasında ilişkilerde ılıman bir iklim doğabilir ve bu da karşınıza ciddi bir ilişki kurabileceğiniz kişiler çıkarabilir. 19 Aralık’ta 1 Ocak’a kadar süren bir Venüs retrosuyla 2021’i ilişkilerden yana çok da olumlu olmayan bir havada uğurlayacağız. Dolayısıyla bu dönemde aşkta ve ilişkilerde temkinli ve her şeyin ötesinde sabırlı olmanız gerekmekte.

2021’DE PARA

Uranüs Boğa’da ilerlerken maddi konularda sıra dışı ve iniş çıkışlı olayları tetikliyor. Sizin maddi dünyanız, iş ve para durumunuz da Uranüs’ün getirdiği ilginç gelişmelerden payını alabilir. Hesap ve bütçe konularında dikkatli ve temkinli davranmayı ihmal etmemeli, kendi güven ve özgüven algınızın kontrolünü elinizde tutmaya gayret etmelisiniz. 6 Ocak – 4 Mart, 31 Ekim-14 Aralık maddi konularda fazladan dikkat etmeniz gereken dönemler olarak görünüyor. Ayrıca 8-31 Ocak, 21 Mart-14 Nisan ve 11 Eylül sonrasında harcamalarınızda kontrollü davranmayı ihmal etmeyin. Merkür 30 Ocak– 21 Şubat, 29 Mayıs – 22 Haziran, 26 Eylül – 18 Ekim arasında geri hareket ederken bu dönemler önemli ve bağlayıcı anlaşmalar, sözleşmeler, iş görüşmeleri açısından destekleyici olmayabilir. 25 Şubat – 21 Mart, 14 Nisan – 8 Mayıs, 2 – 27 Haziran, 16 Ağustos – 11 Eylül arası ise iş ve para konularında şans, kısmet getirebilir.

2021’DE SAĞLIK

Satürn ve Jüpiter’in yıl boyunca Kova’da seyri mesafe, uzaklık, soğukluk kavramlarının altını çiziyor. Başka deyişle farklı, sıra dışı bir sosyalleşme tarzı getirmemiz gerekliliğini öne çıkarıyor. Kova’nın bir Satürn burcu olduğunu vurgulayalım ve Satürn kuralları olan disiplin ve ciddiyeti bu yıl da özellikle sağlık alanında göstermemiz gerekiyor. Burcunuzun yıldızı Mars 2021’de retro yapmıyor ve bu durum kendinizi yıl boyunca enerjik ve zinde hissetmenizi sağlayabilir. Spora ve fiziksel aktiviteye ağırlık verebilirsiniz. Ancak enerjinizi planlı ve yerinde kullanmayı ihmal etmeyin. 14 Mayıs – 30 Temmuz arası sağlık yönünden destekleyici görünürken kendinizi de iyi ve zinde hissedebilirsiniz. 30 Temmuz-15 Eylül ve 31 Ekim-14 Aralık dönemlerini ise sağlıkta kendinize daha çok dikkat etmeniz gereken periyotlar olarak not edebilirsiniz. Keyifli ve sağlıklı bir 2021 yılı geçirmenizi dileriz.