2021’DE OĞLAK BURCUNU NELER BEKLİYOR?

2021 yılında maddi imkânlarınızı daha iyi değerlendirebileceğiniz fırsatlar sunabilir. Yaşamınızın maddi, parasal boyutuna odaklanırken teknoloji ve dijital odaklı işler yapabilirsiniz.

2021’de özgüveninizi daha da pekiştirme imkânınız doğuyor. Hayatınızı yeniden yapılandırırken yeni yılda daha çok maddi kaynaklarınıza ve bunları daha iyi değerlendirmeye odaklanabilirsiniz. Bu çerçevede size sunulmuş olan ya da zaten sahip olduğunuz kaynakları, varlıkları, yeteneklerinizi çok daha iyi kullanabilirsiniz. Bu konuda planlı, organize, düzenli hareket edebilirsiniz. Yeni iş, gelir ve kazanç fırsatları doğarken bunlar arasından ince eleyip sık dokuyarak seçimler yapabilirsiniz. İş amaçlı bir araya gelebileceğiniz dost ve arkadaşlarınız olabilir ama paranızı daha çok kendinizi yönetip idare edebileceğiniz işleri tercih edebilirsiniz. Kontrolü elinizde tutma ihtiyacı iş ortaklıklarından ziyade kendi yağında kavrulma durumu getirebilir. Bu dönemde Jüpiter maddi kaynaklarda artışa işaret ederken Satürn bunların biraz daha zorlu veya engelli olabileceğini düşündürüyor. Yine de her şeyi planlı ve organize şekilde yaptığınızda 2021 kendinize olan güveninizi iyice pekiştirebileceğiniz, yaşamınızı maddi tarafını sağlamlaştırabileceğiniz bir yıl olarak görünüyor. Öte yandan bu yıl Uranüs özellikle istek, heves ve heyecanlarınızın ve aşkın olduğu alandan baskı kurmaya başlıyor. Bu elektrikli yani ani gelişmeleri tetikleyebilecek içsel baskı, bir nevi egolarınızın dürtüsü olarak görülebilir ve maddi alanda geliştireceğiniz yukarıda bahsedilen adımlara zaman zaman karşı çıkan heves, heyecan, istek ve arzularınız da olabilir. Sözgelimi bir aşk ya da çok sevdiğiniz bir uğraş veya hobiniz maddi alandaki bu yapılandırmayı zaman zaman ani ve beklenmedik çıkışlarla tehdit ediyor duruma gelebilir. 2021 yılı boyunca Uranüs’ün egolarınız ve bireysel heveslerinizin olduğu alandan hızlı, ani, beklenmedik dürtmelerine hazırlıklı olmalısınız.

Özellikle Şubat ve Haziran ortaları ile aralık sonuna doğru Uranüs etkisi iyice keskinleşirken bu dönemlerde heves, arzu ve aşka yenik düşebileceğiniz durumlar ortaya çıkabilir, yenik düşmeseniz de Uranüs’ün elektrikli çalkantılarına maruz kalabilirsiniz.

Bu yıl Jüpiter 14 Mayıs-30 Temmuz arasında çok güçlü olduğu Balık burcunda seyredecek. Bu dönemde özellikle iletişim ve yakın çevre ilişkileri açısından bolca şans ve fırsatınız olabilir. Çevrenizi genişletebilir, yeni insanlarla tanışabilir, komşu ve yakınlarınızdan bolca destek görebilirsiniz. Eğitim ve iletişim konularında da gayet parlak bir dönem geçirebilirsiniz. Sınavlar iyi geçebilir, derslerde başarı sergileyebilirsiniz. Kendinizi çok etkili ve büyüleyici şekilde ifade edip anlatma şansınız olabilir.

Plüton 2008’den bu yana yaşamınızı dönüştürmeye devam ederken farkında olun veya olmayın yaşamınıza yepyeni bir format atıyorsunuz. Plüton geçtiğimiz yıl Satürn ve Jüpiter’den destek almıştı, bu yıl desteksiz ilerlese de artık bu duruma çoktan alışmış ve adapte olmuş olabilirsiniz. Neptün ise zihninizi ve aklınızı karıştırmaya bu yıl da sürüdürüken düşüncelerinizi zaman zaman sınırsız şekilde çok farklı yönlere çekebiliyor ve zihninizdeki kaos bu yıl da sürüyor. Özellikle Jüpiter 14 Mayıs-30 Temmuz’da bu alana geldiğinde gerçekçi yaklaşımınızı sürdürmelisiniz.

Bu yıl İkizler-Yay ekseninde ilerleyen Ay düğümleri karmik ve kadersel etkileri özellikle iyice kontrolünüz dışı bir noktaya taşıyabilir. Akışın getirdiklerine maruz kalırken ilginç ve sıra dışı olay ya da gelişmelere tanık olabilirsiniz. Sonuçta Kova burcunun etkin olduğu bir yıldayız ve sürpriz gelişmeler yaşamınıza enteresan bir akış getirebilir. Tutulmalarla bu etkilerin yansımalarını daha güçlü şekilde görüp fark edebilirsiniz. Bu yıl iki Güneş ve iki Ay olmak üzere dört tutulma geçireceğiz. 26 Mayıs’taki Ay tutulması sezgilerinizi güçlendirirken sıra dışı farkındalıkların kapısını açabilir, hayatınızın manevi taraflarına odaklanmanıza neden olabilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulması gündelik yaşamınızda, rutinlerinizde, sağlıklı yaşam düzeninizde değişimler getirebilir. 19 Kasım’daki Ay tutulması bir aşk tutulması, yüreğinizin sesini size duyurabilir ve dinletebilir. 4 Aralık’taki son Güneş tutulması ise bilinçaltınızı harekete geçiren bir tutulma olabilir, önemli bir alışkanlığınızdan vazgeçebilir, tutunduğunuz bir dalı kendiliğinden bırakabilirsiniz.

2021’DE AŞK

Bu yıl genel anlamda maddi konulara, iş ve para konularına odaklanıyorsunuz. Ancak Uranüs aşktan yana oldukça sürprizli, beklenmedik gelişmeleri tam da işlerinize konsantre olmuşken birdenbire karşınıza çıkarabilir. Bu ani gelişen bir yıldırım aşkı olabileceği gibi rastlantılar sonucu ummadığınız şekilde yolunuza çıkan bir kişi de olabilir ve tüm akışınızı aniden değiştirebilir. Jüpiter 14 Mayıs-30 Temmuz arasında eğitim çevrenizden bir kimseyi karşınıza çıkarabilir. Aşk adına oldukça heyecan verici zamanlar var. Bunlar 08-31 Ocak, 25 Şubat – 21 Mart, 14 Nisan – 8 Mayıs, 2 – 27 Haziran, 16 Ağustos – 11 Eylül, 5 Kasım sonrası dönemler.

2021 yılını 19 Aralık’ta burcunuzda başlayan bir Venüs retrosuyla tamamlarken bu dönem ilişkiler açısından kritik olabilir, geri gelen aşklara, eski sevgililere dikkat etmelisiniz, güvenilir olmayabilir.

2021’DE PARA

Aslında 2021’in başrolünde maddi konular, iş ve para konuları var. Tüm yıl boyunca yaşamınızın maddi boyutunu şekillendirmeye ve yapılandırmaya odaklısınız. Bunun için ilginç ve sıra dışı yollar deneyebilir, dijital ve teknolojik imkânlardan da bolca yararlanabilirsiniz. Teknolojiyle bağlantılı bir işiniz olabilir. Şubat ve Haziran ortaları ile aralık sonuna doğru aşk adına yapabileceğiniz özveri ve feragatlere dikkat etmelisiniz. Merkür retrosu zamanlarında yani 30 Ocak– 21 Şubat, 29 Mayıs – 22 Haziran, 26 Eylül – 18 Ekim arasında önemli iş, anlaşma ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın ve retronun bitmesini beklemek iyi bir seçenek olabilir.  Bu yıl Mars hızlı ilerlerken ve hiç retro yani geri harekette bulunmazken aksiyonu bol bir yıl geçireceğiniz gibi görünüyor. Mars’ın ortak maddi alanınızda seyrettiği 12 Haziran – 30 Temmuz arasında ortak paylaşımlar, vergi, miras konularında dikkatli, tedbirli olmalısınız. Ortaklıklardan veya eş veya ortağın işlerinden dolayı maddi kayba uğramamaya çalışın. Ayrıca Mars’ın kariyer alanınızda ilerlediği 15 Eylül – 31 Ekim dönemi imaj ve itibarınızı koruma, hedef ve planlarınızı, görev ve sorumluluklarınızı yürütme açısından yorucu geçebilir, üstleriniz ve otorite konumundaki kişilerle iletişime de dikkat etmelisiniz, zira bu dönem ilişkiler açısından epeyce yorucu olabilir.

2021’DE SAĞLIK

Mars’ın hızla hareket ettiği temposu ve aksiyonu yüksek bir yıl bizi beklerken gerek fiziksel gerekse zihinsel anlamda enerjinizi korumak, doğru ve yerinde kullanmak çok daha önemli hale geliyor. Bu yıl özellikle tutulmalar döneminde sağlığınıza biraz daha dikkat etmelisiniz. Zira akışta geçirmek durumunda kalacağınız bu dönemlerde daha fazla dalgınlık, ihmal, unutkanlık durumları yaşayabilirsiniz. Özellikle 26 Mayıs ve 4 Aralık civarında bu etkileri daha çok hissedebilirsiniz. Ayrıca durumundasınız. Bu süreçte fiziksel aktiviteden uzak kalmak da spora önem veren tabiatınıza yorucu gelebilir. Bu açıdan bulabildiğiniz fırsatları değerlendirmelisiniz. Ayrıca 4 Mart – 24 Nisan dönemi ile 14 Aralık sonrasında sağlığınıza biraz daha fazla özen gösterip, tedbirler konusunda daha ihtiyatlı davranmak yerinde olabilir. 12 Haziran – 30 Temmuz arasında kendinizi duygusal ve ruhsal anlamda fazla yorup yıpratmamaya gayret etmelisiniz. Keyifli, güzel ve sağlıklı bir yıl dileriz.