2021’DE TERAZİ BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Yeni yılın sizin için ana teması aşk. Aşkı ve aşka bakış açınızı yeniden yapılandırırken kendinizi şımartabilir, zevk aldığınız bir konuyu, bir hobinizi işe dönüştürebilirsiniz.

Satürn ve Jüpiter ev ve aile alanınızı birlikte terk ederken sizi köklerinizle, geçmişinizle, sizi siz yapan değerlerle iyice bir yüzleştirmiş olabilir. Yalnızlık duygusunu yeniden keşfedip tekrardan tanımlamış olabilirsiniz. Eviniz ve aile yapınızda gerek maddi gerekse manevi önemli dönemeçlerden çıkmış olabilirsiniz. Ve artık 2021 tüm bunları ardınızda ve geride bırakarak biraz daha kendinize odaklanma zamanı olarak önünüzde duruyor. Geçmişi ve gölgelerini geride bıraktıktan sonra artık kendinizi, kişiliğinizi ve egonuzu yeniden yapılandırma, büyütme ve şekillendirme zamanındasınız. Bu dönemde kalbinizden geçenler kral olurken onun sesini daha çok dinleme hatta hiç peşini bırakmama zamanı olabilir. Karşınıza âşık olabileceğiniz, beğenebileceğiniz ve de tersine size âşık olan pek çok kişi çıkabilir. Bu durum başlı başına şımartıcı dururken siz de kendiniz için boş durmayabilir, insanlardan ve ilgisinden sıkıldığınız anda kendinizi oyalayacak kendinizi keyiflendirip biraz da şımartıcı alanlar, uğraşlar bulmaktan, yaratmaktan geri kalmayacaksınız. Çocuklarınız varsa onlarla bol bol ilgilenebilirsiniz. Onların yaşamlarını da şekillendirip, bir yol ve yön kazandırabilirsiniz. 2021 bolca sevip sevileceğiniz bir yıl olarak önünüzde dururken bu sevgiyi yaratıcı iş, eser ve çalışmalara da dönüştürebilirsiniz. Özellikle Kova burcu konularında teknolojik, sıra dışı, çağın ötesinde konulara olan ilgi ve merakınızı işe dönüştürebilirsiniz. Zira bu işlerden oldukça zevk alabilirsiniz. Sanatsal konulara ilgi duyuyorsanız onları da işe dönüştürme fırsatı bulabilirsiniz. Ancak özellikle işle ilgili ve ortak maddi konuları doğru ve yerinde yönetmeye çalışmalısınız. Zira Uranüs ortak maddi konularda elektrikli seyrini bu yıl da sürdürüyor ve bunu yaparken geçen yılın aksine bu yıl Satürn’den zorlayıcı etkiler alıyor. Bu etkiler, Şubat ve Haziran ortalarında ve Aralık’ın sorunlarına doğru zirve yaparken ortaklıklardan, evlilikten ya da işten yana zarara uğramamaya dikkat etmelisiniz. Uranüs size ortak maddi konularda daha kıvrak, çevik davranabilme becerisi katmaya çalışırken bu yıl biraz daha sert davranabilir. Plüton 2008 yılında başladığı sizi kökten dönüştüren transitini bu yıl da sürdürüyor. Neptün’ün bu yıl da süregelen transiti sizi günlük uğraşlarınız ve rutinleriniz için de darmadağın etmeyi bu yıl da sürdürebilir, detaylar ve hesap işlerinde uyanık olmalısınız. Ancak güzel haber 14 Mayıs – 30 Temmuz arasında Balık burcunda seyreden Jüpiter’in sizi bu alanda oldukça rahatlatacağı ve gündelik yaşantınıza hem sağlık ve hem de rahatlık katacağı. Bu dönemde gerek ruhen gerek fiziksel olarak kendinizi çok daha iyi ve zinde hissedebilirsiniz.

Bu yıl İkizler-Yay ekseninde ilerleyen Ay düğümleri 2021’de eğitim ve öğrenim alanında karmik ve kadersel etkileri burcunuza taşıyabilir. Akışın getirdiklerine maruz kalırken bu alanda yaşayabileceğiniz ilginç ve sıra dışı olaylar ya da gelişmeler olabilir. Sonuçta Kova burcunun etkin olduğu bir yıldayız ve sürpriz gelişmeler burcunuza da özellikle eğitim, kişisel gelişim, yüksek öğrenim ekseninde enteresan bir akış getirebilir. Tutulmalarla bu etkilerin yansımalarını daha güçlü şekilde görüp fark edebilirsiniz. Bu yıl iki Güneş ve iki Ay olmak üzere dört tutulma geçireceğiz. 26 Mayıs’taki Ay tutulması yakın çevrenizdeki olaylara, kardeşleriniz varsa onlarla ilgili olay ve gelişmelere dikkatinizi çekebilir. Duygusallığınızı sözlerinize yansıtmanızı sağlayabilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulması ise uzaklar ve seyahatlerle ilgili, yurt dışı veya yabancılarla ilgili bir konu ya da gelişmeyi gündeminize getirirken yaşamınıza yepyeni bir keşif veya macera penceresi açabilirsiniz. 19 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşirken ortak maddi konularda gözünüzden kaçan bir konuyu gündeminize getirebilir. 4 Aralık’taki son Güneş tutulması ise yakın çevrenizde, komşu ve kardeş ilişkilerinizde yeni bir dönemin başlangıcı olabilir.

Burcunuzun yöneticisi olan Venüs bu yıl 25 Şubat – 21 Mart, 14 Nisan – 8 Mayıs, 2 – 27 Haziran, 16 Ağustos – 11 Eylül’de size şans ve kısmet getirirken bu dönemlerde daha rahat edebilirsiniz. 19 Aralık sonrasında retro yaparken ise biraz daha yavaş, ağır ve temkinli adımlarla ilerlemelisiniz.

2021’DE AŞK

Satürn ve Jüpiter bu yıl aşk evinizdeyken aşk yaşamınızın başrolünde olacak gibi görünüyor. Bu aşk birine aşık olmak ya da birinin size aşık olmasıyla ortaya çıkacağı gibi keyif alacağınız zevkli bir uğraşınız şeklinde de doğabilir. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili gelişmeler de olabilir. Ancak bu alandaki Satürn aşka bakış açınızı akılcı, rasyonel, yapıcı ve uzun vadeli şekillere sokabilir, dolayısıyla gözü kapalı bir aşıktan ziyade gerçekçi bir aşık haline gelebilirsiniz. 2 Haziran – 22 Temmuz ve 16 Ağustos – 11 Eylül arası aşktan yana ayaklarınızın yerden kesildiği zamanlar olabilir. 2021 yılını 19 Aralık’ta başlayan bir Venüs retrosuyla tamamlıyoruz. Bu dönemde geri gelen eski aşk ve ilişkilere karşı uyanık olmaya çalışmalısınız. Geçmişte kalan bir aşk yeniden hayatınızı karıştırabilir, bu durumun geçici olacağını unutmayın.

2021’DE PARA

2021 yılında sevdiğiniz işlerden para kazanabilir, sevdiğiniz bir uğraşı ya da bir hobinizi işe dönüştürebilirsiniz. Özellikle 14 Mayıs – 30 Temmuz arası işleriniz oldukça yoğunlaşabilir ancak kendinizi de bu dönemde iyi hissettiğinizden bunların üstesinden kolayca gelebilirsiniz. 14 Nisan – 8 Mayıs, 11 Eylül – 7 Ekim arası iş ve para konularında oldukça kısmetli ve bereketli olabilir. 6 Ocak – 4 Mart, 12 Haziran – 30 Temmuz, 31 Ekim – 14 Aralık arasında maddi konularda dikkatli davranmaya, harcamalarınız ve bütçeniz konusunda ihtiyatlı davranmaya özen göstermelisiniz. Uranüs ortak maddi konularda elektrikli seyrini bu yıl da sürdürüyor ve bu yıl Satürn’den zorlayıcı etkiler alıyor. Bu etkiler, Şubat ve Haziran ortalarında ve Aralık’ın sorunlarına doğru zirve yaparken ortaklıklardan, evlilikten ya da işten yana maddi zararlara uğramamaya dikkat etmelisiniz. Bu dönem eşinizin, ortağınızın ya da çalıştığınız iş yerinin ya da birlikte iş yaptığınız kişi ve ortaklarınızın da zorlandığı zamanlar olabilir.

2021’DE SAĞLIK

2021’de de sağlık alanınızda seyrini sürdüren Neptün bu konuları dağınık bir şekilde önünüze sürmeyi ve bu alanda kaos yaratmayı sürdürüyor. Bu etkiler sonucu bir türlü düzgün bir diyet beslenme, spor, detoks, sağlıklı yaşam rutinini bir türlü tutturamıyor olabilirsiniz. Ancak Jüpiter 14 Mayıs-30 Temmuz arasında aradığınız fırsatı size sunabilir ve sağlıklı ilgili konularda destekleyici olabilir. Jüpiter’in bu şanslı transitinden yararlanarak sağlıkla ilgili atmanız gereken adımları atabilir, size destek olacak iyi insanlarla karşılaşabilir, beklettiğiniz rutinlere girişebilirsiniz. Bu kısa transitin 2022 boyunca daha kalıcı bir şekilde size destek olacağını unutmayın. 4 Mart – 24 Nisan, 30 Temmuz – 15 Eylül ve 14 Aralık sonrasında sağlığınızla ilgili daha temkinli ve ihtiyatlı olmaya çalışın. 15 Eylül – 31 Ekim arasında ise enerjinizi doğru ve yerinde kullanmaya bir kat daha özen göstermelisiniz. Keyifli, sağlıklı, huzurlu bir yeni yıl dileriz.