2021’DE YAY BURCUNU NELER BEKLİYOR?

2021 yılında iletişim ve eğitimle ilgili pek çok fırsatla karşılaşırken bu alanda yapıcı adımlar atabilir, bu konuları ciddi bir iş haline dönüştürebilirsiniz.

Keşif ve macera yüklü ruhunuz 2021 yılında yenilikçi, teknolojik ve çağın ötesinde bakış açısıyla birleşip size çok enteresan kazanımlar sağlayabilir. Yeni yıl teknoloji sayesinde sosyal ortamlar yaratma ve bu ortamlarda yer alma imkânlarınızı artırabilir. 

Satürn ve Jüpiter’in birlikte burç değiştirmesiyle başlayan yeni süreçte iletişim çevrenizi ve ağınızı sınırsız ölçüde genişletebilirsiniz. Ancak bunu yaparken bazı engelleri de göze almalı, mümkün olduğunca planlı, organize, disiplinli ve kurallı şekilde hareket etmeniz gerekebilir. İletişim artık yaşamınızda çok daha sabit ve kalıcı bir iş haline gelebilir, bu konuda önemli yapılanmalar içine girebilir, iletişimi daha ciddi bir iş haline getirebilirsiniz. Bunu yaparken yakın çevrenizde, kenarınızda, komşunuzda pek çok kişi olabilir. Görüşmeler hızla ilerleyebilir, kendinizi bu yeni duruma ne kadar hızlı ve kolay adapte ederseniz Satürn’ün iletişim konusunda önünüze çıkaracağı engelleri de o kadar aşabilirsiniz. Ayrıca Satürn’ün maddi evinizden çıkmış olması 2021’de maddi anlamda da rahatlık getirebilir. Burcunuzun da yıldızı olan Jüpiter artık zayıf olduğu bir burçta olmadığından sosyal ve teknolojik imkânlar yoluyla önünüze pek çok fırsat serebilir. Bu dönemde düşünce ve fikirlerinizi somut bir nesneye dönüştürebilirsiniz, bu bir kitap, dergi ya da makale olabilir ya da düzenli ve planlı bir şekilde yayınlanan bir teknolojik yayın olabilir. Satürn disiplin bekliyor, dolayısıyla gelişigüzel fikirlerin yerini ciddi yazılar, yayınlar alabilir. Ancak bu yıl Uranüs geçen yılın aksine bu yıl Satürn ve Jüpiter ile sert açılar kurmaya hazırlanıyor. Bu açılar Şubat ve Haziran ortaları ile aralık sonuna doğru iyice keskinleşirken bu dönemlerde gündelik yaşamınız ya da rutininizle ilgili konularda irili ufaklı elektriklenme ve krizler çıkarabilir, öncelikle sağlığınızı ve kendinizi korumayı ihmal etmeyin. Zira bunların etkisini sınırlanan, kısıtlanan ya da bir şekilde sekteye uğrayan iletişim, haberleşme ve eğitim konuları üzerinden görebilirsiniz.

Bir güzel haber daha burcunuzun yıldızı Jüpiter’den geliyor. Zira Jüpiter 14 Mayıs-30 Temmuz arasında çok güçlü olduğu Balık burcunda seyredecek. Burcunuzun da yıldızı olduğundan bu dönemde size bolca şans ve fırsat getirebilir. Bu dönemde belki ev veya mekân değiştirme, daha büyük yerlere taşınma, bulunduğunuz yeri dekore edip süslenme, geniş ve ferah bir evde yaşama imkânına sahip olabilirsiniz.

Plüton 2008’den bu yana maddi dünyanızı dönüştürmeye, tamamen formatlanmış bir özgüven modeli oluşturmaya bu yıl da sürdürüyor. Ancak geçtiğimiz yıl Satürn ve Jüpiter’den destek almıştı, bu yıl desteksiz ilerlese de artık bu duruma çoktan alışmış ve adapte olmuş olabilirsiniz. Neptün ise ev ve aile konularını karıştırmaya ve bu alanda karmaşa oluşturmaya bu yıl da devam ediyor, özellikle Jüpiter 14 Mayıs-30 Temmuz’da bu alana geldiğinde aile konularında gerçekçi yaklaşımınızı sürdürmelisiniz. Burcunuzun yöneticisi Jüpiter 20 Haziran – 18 Ekim arasında geri hareket ederken bu dönemde adımlarınızı daha yavaş ve ağırdan atmanızı gerektirebilir.

Bu yıl burcunuzun da yer aldığı İkizler-Yay ekseninde ilerleyen Ay düğümleri karmik ve kadersel etkileri burcunuza taşıyabilir. Akışın getirdiklerine maruz kalırken kontrolünüz dışı ilginç ve sıra dışı olay ya da gelişmelere tanık olabilirsiniz. Sonuçta Kova burcunun etkin olduğu bir yıldayız ve sürpriz gelişmeler yaşamınıza enteresan bir akış getirebilir. Tutulmalarla bu etkilerin yansımalarını daha güçlü şekilde görüp fark edebilirsiniz. Bu yıl iki Güneş ve iki Ay olmak üzere dört tutulma geçireceğiz. 26 Mayıs’taki Ay tutulması burcunuzda gerçekleşirken kendinizdeki başkalaşımı fark edebilirsiniz. 10 Haziran’daki Güneş tutulması yeni bir ilişki veya ortaklığı beraberinde getirebilir. Bir ilişkiniz varsa bu ilişkide yepyeni bir döneme işaret edebilir. 19 Kasım’daki Ay tutulması gündelik rutinlerinize ışık tutarken sağlık, şifa ve beslenme konusunda kararlar alabilirsiniz. 4 Aralık’taki son Güneş tutulması ise yine burcunuzda gerçekleşiyor ve yaşamınızda yepyeni bir döneme işaret ediyor.

2021’DE AŞK

Bu yıl yakın çevrenizde gelişen olaylar, iletişim, haberleşme sizi öylesine meşgul edebilir ki aşk geri planda kalmak zorunda olabilir. Kova enerjisinin getirdiği sosyalleşme ve bunu ciddi, kuralına uygun ve düzgün şekilde yapma zorunluluğunun da kattığı engeller olabilir. Yine de Jüpiter’in Balık burcunda ilerlediği 14 Mayıs-30 Temmuz arası özellikle eski veya geçmişten gelen bir aşkı gündeminize taşıyabilir. 25 Şubat – 21 Mart, 8 Mayıs – 2 Haziran, 27 Haziran – 22 Temmuz, 16 Ağustos – 11 Eylül, 7 Ekim – 5 Kasım dönemleri aşktan yana güzel zamanlar olabilir. 2021 yılını 19 Aralık’ta başlayan bir Venüs retrosuyla tamamlarken bu dönem ilişkiler açısından kritik olabilir, geri gelen aşklara, eski sevgililere dikkat etmelisiniz, güvenilir olmayabilir.

2021’DE PARA

Satürn’ün para alanınızdan çıkması 2021’yi daha rahatlatıcı bir yıl kılıyor. Bu alanı artık belli bir şekilde yapılandırmış durumdasınız ve şimdi artık yakın çevrenizden başlayarak daha yoğun, hızlı ancak bir o kadar da istikrarlı ve ciddi iletişim ağınızı kurma zamanı. Yeni yılda iletişim ve eğitim konularını çok daha ciddi bir iş haline getirebilir, sahip olduklarınızı ve yeteneklerinizi bu konularda değerlendirebilir ve para kazanabilirsiniz. Ancak özellikle Merkür retrosu zamanlarında yani 30 Ocak– 21 Şubat, 29 Mayıs – 22 Haziran, 26 Eylül – 18 Ekim arasında önemli iş, anlaşma ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın ve retronun bitmesini beklemek iyi bir seçenek olabilir.  Mars’ın ortak maddi alanınızda seyrettiği 24 Nisan – 12 Haziran arasında ortak paylaşımlar, vergi, miras konularında dikkatli, tedbirli olmalısınız. Ayrıca Mars’ın kariyer alanınızda ilerlediği 30 Temmuz – 15 Eylül dönemi imaj ve itibarınızı koruma, hedef ve planlarınızı, görev ve sorumluluklarınızı yürütme açısından yorucu geçebilir, üstleriniz ve otorite konumundaki kişilerle etkileşiminize dikkat etmelisiniz.

2021’DE SAĞLIK

Hava enerjisinin hâkim olduğu özelliği iletişim trafiği yönünden hızlı ve tempolu bir yıl sizi beklerken zihinsel enerjinizi korumak ve doğru ve yerinde kullanmak durumundasınız. Bu süreçte fiziksel aktiviteden uzak kalmak da spora önem veren tabiatınıza yorucu gelebilir. Bu açıdan bulabildiğiniz fırsatları değerlendirmelisiniz. 6 Ocak – 4 Mart dönemi işler açısından yoğun bir dönem olabilir, bu dönemde sağlığınızı korumaya ekstra özen göstermelisiniz. 31 Ekim – 14 Aralık döneminde bağışıklığınızı korumaya gayret etmelisiniz. Dalgınlık, unutkanlık ihmalleri beraberinde getirebilir.  14 Aralık sonrası Mars burcunuzda ilerlerken kendinizi çok yorup yıpratmamaya özen göstermelisiniz. Keyifli, sağlıklı bir yıl dileriz.