2021’DE YENGEÇ BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Yeni yılda ortak maddi konular ve paylaşımlar alanında yapıcı ve kalıcı adımlar atmanız gerekirken mücadeleci yönünüzü sergileyebilirsiniz. Azim ve odaklanma peşinde başarı getirebilir.

İlişkilerin sizi epeyce meşgul etmiş olabileceği bir yılı geride bırakırken artık bu ilişki veya ortaklıkların size getirileri ve ortak paylaşımlarınızın değerlendirilmesi noktasındasınız. 2021’de Satürn ve Jüpiter ikilisi Kova burcunda ilerlerken ortak maddi konular, vergi, miras işleri, eşinizin, ortağınız işleri, ortak yatırımlar, harcamalarla meşgul olabileceğiniz bir yıl sizi bekliyor. Bunun yanı sıra mücadele gücünüz, konsantrasyon beceriniz oldukça yüksek, bu da sizi içinden çıkılması zor konularda başarılı kılabilir, önemli güçlük ve engellerin üstesinden gelmenizi kolaylaştırabilir. Ancak ruhsal, psikolojik anlamda kendinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Kriz yaratabilecek durum, ortam veya kişilerden uzak kalmaya ya da gardınızı bir şekilde almaya özen göstermelisiniz. Plüton 2008 yılından bu yana ilişkiler, evlilik, ortaklık alanınızda taşları yerinden oynatmayı sürdürüyor, bu etkiler bu yıl da etkisini göstermeye devam edecek. Neptün ise uzaklarla, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda karmaşıklık, dağınıklık yaratmayı bu yıl da bırakmayacak gibi görünmekte. Gökyüzünün artan hava enerjisi burcunuzun sularıyla uyumlu bir şekilde eşlenirken zekâ ve zihninizi daha farklı ve sıra dışı bir şekilde kullanarak zorlukları tek tek aşabilirsiniz. Diğer yandan Uranüs de bu yıl Boğa burcunda seyrini sürdürürken özellikle sosyal yaşamınıza büyük hareket ve değişimler getiriyor. Karşınıza birbirinden ilginç dostlar ve arkadaşlar çıkabilir. Değişik sosyal çevrelere girebilir, farklı insanlarla tanışabilirsiniz. Ancak aniden gelen fikir ayrılıkları dostlarınızdan birden kopmanıza ve sürpriz ayrılıklara da sebep olabilir.

Burcunuzun yöneticisi Ay’ın başrolde olduğu Ay ve Güneş tutulmaları burcunuz için önem taşıyor. Bu yıl İkizler-Yay ekseninde gerçekleşecek tutulmalar biraz kontrol dışınızdaki alanlara hükmederken kendinizi karşı konulmaz bir akışın içinde zaman zaman çok güçlü bir biçimde hissedebilirsiniz. Bu durum eli kolu bağlı ya da başkalarına karşı konulmaz bir şekilde bağımlı durumlarda kendinizi bulmanıza neden olabilir. Bu yıl iki Güneş ve iki Ay olmak üzere dört tutulma geçireceğiz. 26 Mayıs’taki Ay tutulması gündelik yaşamınızda ve çalışma ortamınızda farkındalıklara sebep olabilir, günlük düzen ve rutininizle ilgili bazı kararları getirebilir, zindeliğe veya beslenmeye yönelik yaklaşımlarınızı değiştirebilirsiniz. 10 Haziran’daki Güneş tutulması ise bilinçaltınızı etkileyecek bir tutulma olmakla birlikte sezgilerinizi, hislerinizi oldukça güçlendirebilir ve onlara göre yol bulmanızı sağlayabilir. Geride, ardınızda bırakmanız gereken bir durum olabilir, bir alışkanlığınızdan vazgeçebilirsiniz. 19 Kasım’daki Ay tutulması ise sosyal çevrenizle ilgili değişimi tetikleyebilir, bazı dostluk ve arkadaşlıklarınızla ilgili kararlar alabilirsiniz. 4 Aralık’taki son Güneş tutulması yeni bir günlük rutine geçmenizi sağlarken, yeni bir iş ve çalışma ortamında kendinizi bulabilirsiniz.

Bu yıl gerileyerek 14 Mayıs – 30 Temmuz’da güçlü olduğu bir burçta seyredecek olan Jüpiter bu dönemde uzaklardan yana aşk ve iş getirebilir. Yurt dışı ve yabancılarla ilgili olumlu gelişmeler keyfinizi yerine getirirken daha çok öğrenme, keşfetme, yeni yerler görme, yeni insanlarla tanışma fırsatı bulabilirsiniz.

2021’DE AŞK

Bu dönem gündelik rutinleriniz size yeni bir aşkı taşıyabilir. Bu kişi çalışma ortamınızdan ya da her gün birlikte olduğunuz ortamlardan gelebilir. Önce iş amaçlı, emek odaklı başlattığınız arkadaşlık zamanla aşka dönüşebilir. Ayrıca Jüpiter 14 Mayıs – 30 Temmuz döneminde size uzaktan, yabancı aşklar da getirebilir. 8-31 Ocak yeni bir ilişkiye başlamanızı sağlayabilecek tarih aralığı olabilir. 25 Şubat – 21 Mart yine aşk size uzaklardan göz kırpıyor, akademik ortamlarda, eğitim veya kişisel gelişim yoluyla tanışabileceğiniz biri olabilir. 14 Nisan – 8 Mayıs sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızdan bir kimse aşkınız olabilir. 2-27 Haziran’da aşk yıldızı burcunuzda, cazibenizle göz kamaştırırken etrafınızdakileri bir mıknatıs gibi kendinize çekebilirsiniz. 27 Haziran-22 Temmuz arasında aşkınız için gösterişten kaçınmayabilirsiniz, güzel hediyelerle hem onu hem kendinizi şımartabilirsiniz. 16 Ağustos-11 Eylül yine aşktan yana kısmetli zamanlar olabilir, ailenizin tanıştırmasıyla başlayan bir aşk söz konusu olabilir. 19 Aralık’tan itibaren Venüs retro yapıyor, bu geri hareket sırasında aşk ve ilişkiler genel anlamda sekteye uğrayabilir, bire bir ilişkiler konusunda sessiz, sakin ve sabırlı taraflarınızı korumalısınız.

2021’DE PARA

Ortak maddi konular, iş konuları yoğun bir şekilde sizi beklerken bu yıl işlerinizi geliştirmek için mücadeleci bir yaklaşım sergileyebilirsiniz. Ortaklaşa paraların idaresi önemli olabilir. Ayrıca iş konusunda güçlü kişilerle bir arada olabilirsiniz. Bu güçlü kişiler sizin mücadeleci yönlerinizi daha da perçinleyebilir. Farklı ve sıra dışı yaklaşımlar geliştirerek zor işlerin üstesinden gelebilirsiniz. 14 Mayıs – 30 Temmuz arası yabancılarla bağlantılı işler açısından bereketli olabilir. 25 Şubat – 21 Mart, 14 Nisan – 8 Mayıs, 2-27 Haziran, 16 Ağustos-11 Eylül arası maddi açıdan bereketli olabilir, gelir ve kazançlarınızı artırma imkânı bulabilir, sahip olduklarınızdan çok daha etkin bir şekilde yararlanabilirsiniz. Merkür 30 Ocak– 21 Şubat, 29 Mayıs – 22 Haziran, 26 Eylül – 18 Ekim arasında geri hareket ederken bu dönemler önemli ve bağlayıcı anlaşmalar, sözleşmeler, iş görüşmeleri açısından destekleyici olmayabilir.

2021’DE SAĞLIK

İşlerle, uğraşlarla yoğun bir yıl sizi beklerken enerjinizi yerinde kullanmanız özellikle ruhsal anlamda destekleyici olabilir. Zira bu dönemde ortaya koyacağınız mücadele olgusu en fazla psikolojik anlamda kendinize özen göstermenizi gerektirebilir. Terapi uzmanlarına danışmak, psikolojik danışmanlık almak rahatlatıcı olabilir. Üstelik bu konulara ilgi ve merakınızın yoğun olduğu bir dönemde bunların içinde olmak sizi rahatlatmanın ötesinde keyif verici de olabilir. 24 Nisan-12 Haziran döneminde sağlığınıza fiziksel ve ruhsal anlamda daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. 4 Mart – 24 Nisan arası ruhsal anlamda bir miktar zorlayıcı olabilir. 14 Aralık sonrasında da yine sağlık ve şifa konularının içinde çok daha fazla yer alabilirsiniz. Bu dönemde de sağlığınıza biraz daha fazla özen göstermeniz gerekebilir.