2024’te Balık Burcunu Neler Bekliyor?

Ruhsal olarak kendinizi yeniden formatlayabilirsiniz.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 08 Ocak 2024
2024’te Balık Burcunu Neler Bekliyor?

Plüton’un ayak seslerini güçlü sezgilerinizin de yardımıyla 2023’ten bu yana hissediyor olmalısınız. Plüton 2024’te manevi ve ruhsal dünyanızı dönüştürmeye ve yeniden şekillendirmeye geliyor. Plüton bunu yaparken sezgileriniz artık bambaşka bir boyuta açılabilir. Etrafınızdaki topluluklar ve kalabalıklar açısından bu çok sıra dışı ve ilgi çekici bir deneyim olabilir. Zira zaten sezgileri, inançları ve maneviyatıyla nam salan kişiliğinizdeki bu dönüşüm alışılagelmedik ve hatta anlaşılmadık şekillerde şaşırtıcı olabilir. Eski bilgeliklerinizi, inanışlarınızı, sezgilerinizi komple değiştirebilir ve bambaşka bir boyutlara taşıyabilirsiniz. Başkaları tarafından anlaşılmanız zaten zor görünürken kendinizi de anlamanız pek kolay olmayabilir. 20 yıllık bu ruhsal dönüşüm sürecinin sonunda bambaşka bir kişiliğe de bürünebilirsiniz. Bu dönemde ruhsal ve manevi desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu açıdan güçlü kişilerle tanışabilirsiniz. Kendinizi dönüşüm içinde olan insanlar arasında da bulabilirsiniz. Nereden bakılırsa bakılsın sizin için ilginç ve tanımlaması kolay olmayan bir deneyim olabilir ve büyük farkındalıklar ve içsel hesaplaşmalar getirebilir.

Hal böyleyken burcunuzdaki Satürn’ün getirdiği görev ve sorumluluklarla da mücadele etmeniz gerekebilir. Satürn bu yıl da sizi disipline, ciddiyete, yapıcı ve kalıcı adımlar atmaya devam ediyor. 25 Mayıs sonrasında bu görev ve sorumluluklar ailesel konuların fazlalığıyla çakışabilir ve bir tık daha zorlayıcı olabilir.

8 Nisan’da gerçekleşen Güneş tutulması yeni bir iş veya kazanç kapısı açabilir. 2 Ekim’deki tutulma ise ortak maddi bir kaynağa, imkâna veya fırsata işaret edebilir ve bir iş birliğini beraberinde getirebilir.

2024’te Aşk ve İlişkiler


Ruhsal dönüşümleriniz ve fiziksel kontrolünüz dışı gelişmelerin varlığında aşka zaman ayırmak zor gibi görünse de aşktan yana destekleyici dönemleri es geçmemelisiniz. 11 Mart-5 Nisan, 17 Haziran-11 Temmuz, 22 Eylül-17 Ekim arasında aşktan ve ilişkilerden yana şanslı olabilirsiniz. Bu tarihlerde sevdiğiniz uğraşlara zaman ayırmayı da ihmal etmemelisiniz. Ayrıca 20 Ocak’tan itibaren sosyal çevrenizde engel teşkil eden güçlü figürlerin çekilmesiyle birlikte aşka dair konularda artık biraz daha rahat olabilirsiniz.

2024’te İş ve Para

Satürn geçtiğimiz yıl iş ve kariyer açısından yeni bir dönemi başlatmıştı. Bu süreç bu yıl da devam ediyor ve artık yeni bir kariyere doğru hazırlık aşamasında ilerliyorsunuz. Hayatınızı disipline etmeniz bu yıl daha kolay ve rahat duruma gelebilir. Kuralları, kaideleri, sınırları siz kendiniz belirleyebilirsiniz. Satürn’ü yani iş yaşamını kendi ellerinizle kontrol edebilir, yönetebilirsiniz. 30 Nisan-9 Haziran arasında harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. 5-29 Nisan, 29 Ağustos-22 Eylül maddi yönden destekleyici olabilir.

2024’te Sağlık

Plüton transiti ruh sağlığınıza öncelik vermenize neden olabilir. Mental olarak sizi destekleyen güçlü kişilerle bir araya gelebilirsiniz. 13 Şubat-22 Mart arasında bağışıklığınızı korumaya, uykusuzluk ve dalgınlığa daha çok dikkat etmelisiniz. 22 Mart-30 Nisan arasında kendinizi korumaya özen göstermeli, fiziksel aktiviteyi abartmamalısınız. 3 Kasım’dan sonra ise sağlığınız daha da önceliğiniz olabilir ve sağlık ve şifa konularıyla daha çok uğraşmanız gerekebilir. 6 Aralık sonrasında ise Mars retrosu bu alanda daha fazla karmaşa ve karışıklık getirebilir.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.