2024’te Kova burcunu neler bekliyor?

Yaklaşık 20 yıl sürecek olan Plüton transiti burcunuzda başlıyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 08 Ocak 2024
2024’te Kova burcunu neler bekliyor?

2024’ü yaşamınızda yeni bir çağın başlangıcı olarak görebilirsiniz. Zira astrolojide dönüşümün ve yeniden doğuşu temsil eden Plüton burcunuzda ilerlemeye başlıyor. 2024’te 2 Eylül-20 Kasım arasındaki kısa bir dönem hariç Plüton güçlü bir şekilde burcunuza yerleşmeye başlıyor. Bu transit diğer burçlardaki transitine nazaran 20 yıl kadar yani oldukça uzun sürecek. Bu yeni dönemde kendinizi sil baştan yeniden oluşturma ve inşa etme adına önemli süreçlerden geçebilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Plüton süreci zaman zaman yorucu olabilir. Bu yıl 25 Mayıs sonrasında Plüton’un dönüştürücü etkilerini daha da fazla hissedebilirsiniz. Bu uzun sürecin sonunda da kendinizi hiç olmadığınız kadar güçlü bulabilirsiniz.

Jüpiter bu yıl ev ve aile konularındaki bolluk ve bereketini 25 Mayıs’a kadar sürdürüyor. Sonrasında ise aşk alanınıza ilerliyor ve sizi aşktan yana şanslı kılıyor. 2 Haziran hayatınızın aşkını yakalama açısından önemli bir tarih olabilir.

Satürn ise maddi konularda daha fazla disiplin ve kararlı adımlar bekliyor sizden bu yıl da. Maddi anlamda geçtiğimiz yıl başlattığınız yapıcı süreç bu yıl da sürerken cebinizi kısıtlayan, harcamaları kontrol eden yine kendiniz olabilirsiniz. Ancak 25 Mayıs sonrasında aşk ve para arasındaki ikilemleri daha fazla yaşayabilirsiniz.

Bu yıl Güneş tutulmalarından ilki 8 Nisan’da Koç burcunda gerçekleşiyor. Bu tutulmayla yeni bir eğitime başlayabilir veya halihazırda mevcut bir eğitim fırsatınızı değerlendirebilirsiniz. 2 Ekim’deki Güneş tutulması ise uzak yol ve yolculukların kapısını aralayabilir.

2024’te Aşk ve İlişkiler


25 Mayıs sonrası aşk yaşamınız açısından oldukça renkli ve olaylı geçebilir. Karşınıza sizi etkileyebilecek ya da sizin etkileyebileceğiniz pek çok kişi çıkabilir. Üzerinizdeki dönüşüm enerjisiyle fırsatları değerlendirme arzunuz birleştiğinde sabit enerjinizi yok eden ve sizi maceradan maceraya sürükleyebilecek durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken kendinizi fazla yıpratmamak olmalı. 16 Şubat-11 Mart, 23 Mayıs-17 Haziran ve 29 Ağustos-22 Eylül aşktan yana destekleyici tarihler olabilir. 3 Kasım’dan sonra ise ilişkiler adına yorucu bir dönem başlıyor. Bu süreçte ayrılıklar gündeme gelebilir. 6 Aralık’ta başlayan Mars retrosu ilişkiler alanınızda daha da çetrefilli ve karmaşık durumlara işaret edebilir.

2024’te İş ve Para


Satürn maddi konuları yeniden yapılandırma yönünde sınavlarını bu yıl da sürdürüyor. Maddi açıdan kendinizi kısıtlanmış hissedebileceğiniz durumlar ortaya çıkabilir. Gelirlerinizi ve harcamalarınızı daha kontrollü ve ölçülü bir şekilde yönetmeniz gerekebilir. 25 Mayıs’tan sonra ise bu biraz daha zor hale gelebilir, zira hevesleriniz ve istekleriniz çoğalırken kısıtlamalar zorlayıcı gelebilir. Sevdiğiniz ve mecbur olduğunuz işler arasında bir seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. 22 Mart-30 Nisan arası iş ortaklıkları açısından daha fazla çaba içinde olmanız gerekebilir.

2024’te Sağlık


Plüton’un bu yıl burcunuza ilerlemesiyle 2024 kendinize çok daha dikkat etmeniz gereken bir yıl olabilir. Özellikle 25 Mayıs’a kadar sizi dibe çeken geçmişinize dair konularla mevcut dönüşüm süreciniz çakıştığında kendinizi korumayı öncelik haline getirmelisiniz. 20 Ocak’tan 22 Mart’a kadarki dönemde tedbirli hareket etmeyi ihmal etmemelisiniz. 4 Eylül-3 Kasım arası da sağlığınız açısından zorlayıcı olabilir, beslenme, diyet, düzenli yaşam konularına dikkat etmelisiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.