2024’te Oğlak Burcunu Neler Bekliyor?

Plüton’un burcunuzdan çıkmasıyla yaşamınızda yeni bir sayfa açılıyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 08 Ocak 2024
2024’te Oğlak Burcunu Neler Bekliyor?

2008’den bu yana yaklaşık 15 yıl boyunca burcunuzu ziyaret eden Plüton’un burcunuzu terk etmesiyle birlikte 20 Ocak’tan itibaren çok daha rahat bir nefes alıyorsunuz. Plüton zaman zaman sil baştan etkisi yaratan transitiyle hayatınızı dönüştürürken kendinizden yepyeni bir benlik çıkarmaya artık hazırsınız. 2024 kendinizi her anlamda çok daha güçlü hissedeceğiniz bir yıl olarak sizi bekliyor. Yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz, özellikle de burcunuzun ilk günlerinde yani 22-28 Aralık tarihleri arasında doğmuşsanız. Plüton’un 20 Ocak’tan itibaren Kova burcunda ilerlemesiyle birlikte kendinize olan güveniniz yükseliyor. Neredeyse 20 yıl sürecek olan bu yeni transit sahip olduklarınızı baştan yaratma ve yenileme fırsatı sunacak.

Bu yıl Balık burcunda ilerleyen Satürn zihninizi yapılandırmanızı, düşüncelerinizi toparlamanızı sağlıyor. Daha sağlam, kalıcı fikirlerle ilerleyebilir, eğitim konusunda uzun vadeli ve yapıcı adımlar atabilirsiniz.

Jüpiter’in Boğa burcunda ilerleyişi 25 Mayıs’a kadar aşktan yana fırsatları açık tutuyor. Bunları değerlendirmeyi ihmal etmeyin ancak sürpriz kaçamaklar ve yıldırım aşkları şaşırtıcı seyirde ilerleyebilir, gerçekçi yanınızı korumanız gerek.

8 Nisan’daki Güneş tutulması ev ve aile yaşamınızda yenilikler getirirken 2 Nisan’daki Güneş tutulmasıyla yeni bir kariyere, yeni görev ve sorumluluklara adım atabilirsiniz.

2024’te Aşk ve İlişkiler

Bu yıl biraz gayret sarf etmeniz halinde aşk yaşamınız çok daha renkli hale gelebilir. Aşk evinizde seyreden Jüpiter 25 Mayıs’a kadar aşk yaşamınızı çok daha kısmetli hale getirebilir. Özellikle 23 Ocak-16 Şubat hayatınızın aşkıyla karşılaşmanız mümkün. 16 Şubat-11 Mart arasında yükselen öz güveniniz sayesinde insanları kendinize mıknatıs gibi çekebilirsiniz. 29 Nisan-23 Mayıs tarihleri de aşktan yana fırsatlarla dolu. 4-29 Ağustos tarihleri arasında ise yabancı bir sevgiliniz olabilir. 11 Kasım-7 Aralık da aşktan yana şanslı bir dönem.

2024’te İş ve Para


Plüton’un yeni transiti sahip olduklarınızı en baştan değerlendirme imkânı sunacak. Ancak sevdiğiniz uğraşla pragmatik yani size fayda sağlayacak uğraş arasında seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Eğitim alanında yeni bir kariyer inşa edebilir ya da mevcut kariyerinizi sağlam bir eğitimle güçlendirebilirsiniz. 16 Şubat-11 Mart ve 11 Temmuz-4 Ağustos maddi yönden şanslı olduğunuz zamanlar olabilir. 4 Ocak-13 Şubat arası çok fazla çalışmak zorunda kalabilirsiniz. 13 Şubat-22 Mart arasında harcamalar konusunda dikkatli davranmalısınız. Bu yıl Mars retrosu ortak harcamalar, ortak maddi konulardan yana 6 Aralık’tan itibaren sizi daha temkinli olmaya çağıracak. Cebinizi korumak için daha fazla efor sarf edebilirsiniz.

2024’te Sağlık


Satürn zihninizi zorlarken 2024 mental olarak kendinizi korumak ve sağlam tutmak zorunda olduğunuz bir yıl olabilir. 4 Ocak-13 Şubat arasında enerjinizi doğru ve yerinde kullanmaya ve kendinizi fiziken korumaya gayret göstermelisiniz. 20 Temmuz-4 Eylül arasında da sağlıkla ilgili konular sizi oldukça meşgul edebilir. 3 Kasım sonrasında ve özellikle de 6 Aralık itibarıyla ruhsal olarak kendinizi güçlendirmenin ve korumanın yollarını bulmanız gerekebilir.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.