2024’te Yay Burcunu Neler Bekliyor?

Maddi olarak artık daha kararlı adımlar atabilirsiniz.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 08 Ocak 2024
2024’te Yay Burcunu Neler Bekliyor?

2024’ten itibaren artık hesabınızı daha iyi bilebilirsiniz. Plüton yaklaşık 15 yıldır seyrettiği maddi evinizi terk ediyor. 20 Ocak’tan itibaren maddi ve finansal imkanlarınızı çok daha iyi değerlendirebilirsiniz. 25 Mayıs’a kadar finansal bilgilerinizi yenileyebilirsiniz ancak bunun için konfor alanınızı terk etmeniz gerekebilir. Gereksiz ve keyfi harcamaları rafa kaldırarak sağlam bütçeler oluşturmanız yönünde zorlayıcı etkiler olabilir. 25 Mayıs sonrasında eşinizden alacağınız destekle çok daha rahat ilerleyebilirsiniz. Bu tarihten sonra maddi olarak kendinizi eğitebileceğiniz ve öğrendiklerinizi de uygulayabileceğiniz bir dönem başlıyor. Başkalarından yardım almaktan çekinmemelisiniz.

Satürn bu yıl kariyeriniz, hedefleriniz, planlarınız konusunda sağlam ve yapıcı bir şekilde ilerleme fırsatı sunabilir. Kariyerinizde belli bir evrenin artık son durağında olabilirsiniz. Bu son durağın ödül ve meyvelerini toplamak için ise özveriyle sağlam adımlar atmanız gerekebilir.

Bu yıl Güneş tutulmaları aşktan yana yepyeni fırsatlar doğurabilir. Bu açıdan özellikle 8 Nisan’daki tutulmayı iyi değerlendirmelisiniz. Bu tutulmayla yeni bir aşka kapılarınızı açabilirsiniz. 2 Ekim’deki tutulma sizi yeni insanlarla tanışacağınız renkli çevrelere sokabilir. Yeni dostlar edinebilir, yeni sosyal grupların içinde yer edinebilirsiniz.

2024’te Aşk ve İlişkiler


Genel olarak iş ve çalışma hayatınıza ve para konularına odaklanacağız 2024’te aşktan yana fırsatları iyi değerlendirmeye bakmalısınız. 5-29 Nisan, 11 Temmuz-4 Ağustos, 17 Ekim-11 Kasım arasında aşktan ve ilişkilerden yana şanslı olabilirsiniz. 8 Nisan’daki Güneş tutulması yepyeni bir aşk getirebilir yaşamınıza. Yabancı bir sevgiliniz ya da uzaklarda bir eşiniz varsa 3 Kasım sonrasında aşk için daha fazla çaba ve gayret göstermeniz gerekebilir. 6 Aralık’ta başlayan Mars retrosu ise bu yıl aşk ateşini söndürecek gibi görünüyor ve bir sonraki yıla girerken başkalarının kalplerini ısıtmak açısından sizin ateş enerjinize daha çok ihtiyaç duyulabilir.  

2024’te İş ve Para


Plüton’un 20 Ocak’ta maddi alanınızdan çıkmasıyla birlikte, 2008’den bu yana dağılmış olabilecek maddi alanınızı yeniden toparlayabilirsiniz. Ancak düşüncelerinizi kontrol edebilmeli ve fikirlerinizi dönüştürebilmelisiniz. Eğitim imkânları bu açıdan yaşamınızı dönüştürebilir. Ayrıca yakın çevrenizdeki güçlü insanlardan destek alabilirsiniz. 2 Haziran bu açıdan güzel bir tarih olabilir. Öte yandan özellikle 25 Mayıs’a kadar egolarınızı, istek ve heveslerinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Güçlü insanların da yüksek egolu olabileceğini ve bu anlamda çatışmamanız gerektiğini aklınızda tutmalısınız. 23 Ocak-16 Şubat arasında gelirlerinizi artırabilirsiniz. 17 Haziran-11 Temmuz arası ortaklıklar açısından verimli geçebilir.

2024’te Sağlık


Plüton yeni yerinde zihninizi zorlayacak gibi görünüyor. Gerektiğinde size mental olarak destek olabilecek kişilerden yardım almayı düşünebilirsiniz. 25 Mayıs’a kadar Jüpiter sağlık açısından oldukça destekleyici olabilir. Kendinizi güçlendirebilirsiniz. Ancak bir sürü sağlık konusunun içinde de bulunabilir, uzmanlardan, doktorlardan destek görebilir ve onlardan çok şey öğrenebilirsiniz. 9 Haziran-20 Temmuz arasında ise kendinizi korumak için biraz daha uğraşmanız gerekebilir.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.