21-27 HAZİRAN HAFTASINDA BURÇLARI NELER BEKLİYOR?

Gökyüzünün yine oldukça hareketli olduğu bir haftada ilerlerken Yaz gündönümüyle yeni bir dönem başlıyor. Merkür retrosu son buluyor, Oğlak’ta bir dolunay gerçekleşiyor, Venüs Aslan burcuna ilerliyor.

Geçtiğimiz haftayı önemli bir gezegen hareketi olmadan ve şans gezegeni Jüpiter’i yavaşlatan retrosuyla tamamlamıştık. Yeni hafta ise çok daha hareketli geçebilir.

21 Haziran Yengeç dönencesinde Yaz gündönümünü kutlayarak başlıyoruz. Güneş’in Yengeç burcuna ilerlemesiyle ev ve aileye dair konular önem kazanıyor. Bu dönemde su enerjisi hakim oluyor, hassasiyetlerin, duyguların yükseldiği, anlayış, empati ve merhametin artacağı bir zamana ilerliyoruz.

23 Haziran’da Merkür retrosunun son bulmasıyla, halihazırda İkizler burcunda olan Merkür hem iletişimi hem de haberleşmeyi artırabilir, yolculuklar hız kazanabilir. Merkür anlaşma ve uzlaşı ortamını güçlendirebilir.

24 Haziran’da gerçekleşen dolunay ise Oğlak burcu ve yöneticisi Satürn’ün izlerini taşıyor. Ev ve aile konularına odaklandığımız, kendimizi duygusallığa kaptırdığımız bir dönemden geçerken dolunay görev ve sorumlulukları hatırlatma adına bir alarm zili gibi. Dolunay yöneticisi Satürn, Mars’a karşıt dururken bu iki kötücül gezegenin zıtlaşması pozitif titreşimlere işaret etmeyebilir. Bu karşıtlığı çalışkanlığımızı, üretken, iş, görev ve sorumluluk odaklı yanımızı iyice öne çıkartarak lehimize çevirebiliriz. Zira dişli kişiler, zorlu durumlar karşısında agresiflik bu karşıtlık altında kaçınılmaz bir sonuç olabilir. Ayrıca yönetici Satürn, Uranüs ile kare açı kurarken iş, görev ve sorumluluk alanımızda beklenmedik ya da ani gelişen durumlar söz konusu olabilir. Bu dolunay işlerimizle ilgili.

27 Haziran’da ise Venüs Aslan burcuna ilerliyor. Bu geçişle birlikte Venüs, Mars’ın yanına da ilerlemiş oluyor. Mars Venüs yakınlaşması ilişkiler adına pek de parlak sinyaller vermez, tartışmaları, ayrılıkları, kopuşları kolaylaştırabilir. Zira Venüs Aslan’da ilişkilere ego katacak, Mars da bu egoları parçalamaya oynayacak. Birliktelikler önümüzdeki bir aylık dönemde ateşli, harlı, hararetli olabilir.

Burcunuzun haftalık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.