21-27 MART HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Bahar Gündönümü ve Koç burcuna ilerleyen Güneş ile astrolojik yeni yıl başlıyor. Hafta ortasında Ay’ın da Yay’da ilerlemesi gökyüzünde ateş elementi ağırlığını artırıyor, kalpleri ısıtıyor.

Güneş'in Koç burcuna ilerleyişiyle astrolojik yeni yılı kutladığımız bu haftayı Akrep burcunda ilerleyen Ay ile karşılıyoruz. Duygusallığımızı temsil eden Ay bu burçta pek rahat değil, dolayısıyla özellikle kusursuzluk beklentisinin neden olduğu bir duygusal hoşnutsuzluk içinde olabiliriz. Bununla birlikte yüksek konsantrasyon gerektiren zorlu iş ve görevlerin üstesinden gelebiliriz. Ardından enerji ve hareketlilik artıyor, zira Ay Yay burcunda olacak ve Güneş ile uyumlu açılar kuracak. Özellikle seyahatler, uzak yol ve yolculuk gündeme gelirken, keşif ve macera duygularımız epeyce yüksek olabilir. Hafta sonuna ilerlerken Ay Oğlak burcuna geçiyor. Deneyimli, yaşlı veya olgun kimselerle kuracağımız iyi ilişkiler sayesinde görev ve sorumluluklarımızı daha rahat yerine getirebiliriz. Hedeflere, planlara odaklanabilir, ciddi yönümüzü ortaya çıkarabiliriz.

Haftanın son gününde Merkür’ün Koç burcuna Güneş’in yanı başına ilerlemesiyle iletişim ve haberleşme hız kazanıyor. Zihinsel dalgınlığı, uyuşukluğu üzerimizden atarken daha kıvrak, çabuk ve pratik düşünebiliriz. Ancak bu kez de fazla acele ve telaş karşısında sakin tutumuzu korumamız gerekebilir.


Haftalık burç yorumları