21 ARALIK KIŞ GÜNDÖNÜMÜ ASTROLOJİK GÖRÜNÜMÜYLE DİKKAT ÇEKİYOR

Yılın bu en uzun gecesi ve en kısa gününde Satürn ve Jüpiter sıfır derecede kavuşum yapıyor. Güneş ve Merkür Oğlak burcuna ilerliyor.

Yılın en uzun gecesi önemli astrolojik göstergeleriyle 2020’yi bir kez daha özel bir yıl haline getiriyor. Zira geçtiğimiz hafta henüz daha yeni Kova burcuna ilerlemiş olan astrolojinin iş ve sosyal yaşam gezegenleri Satürn ve Jüpiter sıfır derecede buluşuyor ve çok nadir bir kavuşuma imza atıyor. Bu kavuşum 1623’ten bu yana ilk kez bu kadar yakın şekilde gerçekleşiyor. Sosyal yaşantımızda olduğu kadar iş hayatımızda ve kariyerimizde bu kavuşumun getirdiği değişiklikleri yaşayabilir ve gözlemleyebiliriz. Toplumsal duyarlılığın artmasıyla birlikte gönüllülük esaslı kavramlar öne çıkabilir. Sosyal organizasyonlar, toplantılar, vakıf ve dernek işleri artabilir, iş haline gelebilir, sosyal yardım kuruluş ve çalışmaları hız kazanabilir. Teknoloji, çağ ötesi düşünce ve konseptler bu kavuşumun dikkat çekiciliğine imza atabilir.

Kova burcu egonun en düşük olduğu neredeyse yok olduğu burçtur. Karşıt burcu Aslan’ın aksine Kova’da gösteriş, abartı, kişilik, benlik kaygısı yok denecek kadar az olmakla birlikte bunların yerini arkadaşlıklar, dostluklar, yardımlaşma ve ortaklaşa yapılan uğraşlar, işler alır. Satürn ve Jüpiter bu burçta üstelik de en güçlü kabul edilen sıfır derecede kavuşurken bu etkiyi hissedebiliriz. Kendimiz ve egomuzdan uzaklaşıp ortak egoya yakınlaşabiliriz. Bu iki gezegen normalde her 20 yılda bir kavuşuyor. Ancak sıfır derecede bu denli yakın bir kavuşum ilk kez gerçekleşiyor. Bu durum 2020 Kış Gündönümünü oldukça özel kılıyor.

Kış Gündönümünde ayrıca Güneş ve Merkür aynı anda burç değiştirip Oğlak burcuna ilerliyor. Satürn ve Jüpiter Kova’ya geçmiş olsa da bir aylık bir süre için yine Oğlak burcunun etkileri altındayız. Dolayısıyla bu burçlar ilgili konular, yani toprağa ve maddi konulara ilişkin bir gündemimiz olabilir. Zaman yönetimi, planlama, organizasyon, disiplin, kurallar, iş yaşamı ve kariyerle ilgili konulara odaklanabiliriz. Aynı anda yine bu burca ilerleyen Merkür zihinsel olarak bizi daha istikrarlı ancak biraz katı ve dar görüşlü kılabilir. Geniş düşünmekte zorlanabiliriz ancak planlı ve organize düşünmek çok rahatlatıcı olabilir.

Haftalık burç yorumları bölümünde bu geçişin burcunuza olan etkilerini okuyabilirsiniz.