23-28 MAYIS HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Koç burcuna girerek güçlenen Mars haftaya damga vuruyor.

Mayıs’ın sonlarına geliyoruz artık. Bu hafta Merkür Boğa burcuna gerileyerek yeniden bu burca geliyor. Merkür Boğa retrosu başlıyor. Bu retroda maddi konularda akılcı düşünmek için biraz daha çaba sarf etmemiz gerekebilir.

Haftanın yıldızı Mars bir buçuk aylık Balık transitine bu hafta son veriyor. Mars Balık burcunda enerjiyi, gücü dağınıklaştırmış hareket ve aksiyon dengesini bozmuştu. Bu hafta Mars Balık burcunu terk etmeden önceki birkaç gün yani Pazartesi ve Salı harekete ve aksiyona biraz daha dikkat etmemiz, kendimizi fiziksel rahatsızlık ve aksaklıklar karşısında korumamız gerekebilir. Düşmeler, takılmalara, ayağın kaymasına özellikle dikkat etmek gerekebilir. Mars’ın Koç burcuna ilerlemesiyle gücümüzü, enerjimizi yeniden toparlayabiliriz. Girişimci, aktif, cesur yanımız geri geliyor. Aksiyon alma konusunda rahat ve hızlı olabiliriz. Mars Koç burcunda yönetici durumda ve bu transitiyle Jüpiter’in de yanına geliyor, lider, yönetici tarafımız tekrardan ortaya çıkabilir. Doğum haritamızda Koç burcunun olduğu alanda özellikle gücümüzü toplayabilir, enerjimizi açığa çıkarabiliriz. Bu transit özellikle Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak burçlarında etkili olabilir. Koç’lar enerjilerini toplarken, Terazi’ler ilişkilerde, Yengeç’ler kariyerde, Oğlak’lar aile içinde güçlü ve lider bir konum alabilir.

Haftanın son transiti ise Venüs’ün Boğa burcuna ilerlemesi. Bu geçişle birlikte ilişkilerde daha anlayışlı, rahat, kolaycı bir yaklaşım içinde olabiliriz. Venüs Boğa’yı sever, zira yönetici burcu, dolayısıyla aşk, güzellik, estetik konuları yükselişte. Ayrıca maddi konularda, iş konularında bu transit destekleyici olabilir. Bu transit özellikle Boğa, Akrep, Aslan ve Kova burçlarında etkili olabilir, Boğa’lar yaşamlarına aşk ve huzur katabilir, Akrep’lere ilişkilerinde, Aslan’lara kariyerde, Kova’lara aile içinde sevinçler yaşatabilir.


Haftalık burç yorumları