24-30 EKİM HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Ekim’i çok hareketli bir astrolojik gündemle kapatıyoruz. Bu hafta önemli bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Merkür Akrep burcuna ilerliyor. Mars retrosu başlıyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 24 Ekim 2022
24-30 EKİM HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Haftaya Terazi burcunda ilerlemesini sürdüren Ay’ın yumuşak temposuyla başlıyoruz. Ancak sonrasında oldukça hareketli bir hafta bizi bekliyor. Zira yılın ikinci ve son Güneş tutulması bu hafta gerçekleşiyor. Tutulma haritası oldukça dikkat çekici. Öncelikle tutulma zodyağın 8. Burcu olan Akrep burcunda gerçekleşiyor. Akrep burcu astrolojide ölüm, doğum, rejenerasyon konularıyla ilgilidir. Dolayısıyla hayatımızda yolunda gitmeyen bazı konuları sonlandırabilir ve üzerine hiç yazılmamış beyaz sayfalar açabiliriz. Bu bir ilişki, ortaklık, paylaşım, ev veya aile konusu olabilir. Yolunda gitmeyen bir ilişkiyi bitirebilir ya da tamamen farklı bir boyuta taşıyabilir, sıfırdan başladığımız yeni bir doğuş yaşayabiliriz. Tutulmanın yöneticisi olan Mars, Neptün’e kare açı yapıyor. Bu açı zihnimizdeki dalgınlığı, uyuşukluğu giderebilir ve bizi biraz daha mantıklı ve rasyonel kılabilir. Tutulma aşk ve ilişkiler yıldızı Venüs ile kavuşum halinde, ilişkilere önemli bir vurgu yapıyor. Beraberlik, ortaklık, birliktelik formatlarımızı derinden etkileyen, bakış açımızı değiştiren bir tutulma olacak gibi görünüyor. Ancak Venüs Akrep burcunda zararlı konumda. Dolayısıyla bu değişiklik pek de kolay olmayacak gibi. İlişkilerde klişelerin üzerine gidebilir, yolunda gitmeyenleri düzeltebiliriz. Son olarak her Güneş tutulması aynı zamanda bir yeni ay zamanıdır ve yeni aylar başlangıçlara işaret eder. Dolayısıyla bu tutulmayla önemli başlangıçlar söz konusu olabilir. Ancak gerek tutulmanın zorlayıcı, mükemmeliyetçi burç Akrep’te olması gerekse Güney ay düğümünde gerçekleşmesi bu yeni başlangıçların daha fazla çaba ve gayret gerektirdiğini gösterebilir.

Bu hafta tutulmanın ardından Merkür Akrep burcuna ilerliyor. Merkür Akrep burcunda çok daha derin ve kapsamlı bir düşünme ve iletişim şekline işaret edebilir. Bu dönemde yüzeysellikten hiç hoşlanmayabilir, şüpheci, araştırmacı, sorgulayıcı olabilir, gizemli konulara merak salabiliriz.

30 Ekim’de Mars retrosu başlıyor. Mars İkizler burcunda 12 Ocak’a kadar geri hareket ediyor. Bu süreçte Mars, İkizler burcunun temsil ettiği konuları zorlaştırabilir. İletişim, haberleşme, bilgi, eğitim, öğrenim konularında kendimizi biraz daha fazla çaba ve gayret içinde olmamız gerekebilir. Yakın çevremiz, komşularımız, kardeşlerimizle olan ilişkilerimizde de daha fazla sabır göstermemiz gerekebilir.Haftalık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.