24-30 OCAK HAFTASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Yeni haftada Mars Oğlak burcuna ilerliyor, Venüs retrosu son buluyor.

Her ne kadar Güneş Oğlak burcunda çıkmış olsa bile, bu burçta ilerleyen Mars, Venüs ve Merkür, Oğlak etkisinin gökyüzünde güçlü olmasını sağlamaya devam ediyor. Bu burcun yöneticisi Satürn’ün kuralları geçerliliğini korurken ciddiyet, resmiyet, kurallar, disiplin, görev ve sorumluluklar hız kesmiyor. Haftaya başlarken Mars burç değiştiriyor ve Oğlak burcuna ilerliyor. Bu konumda oldukça güçlü olan Mars önümüzdeki bir buçuk ay boyunca en zorlu işlerin üstesinden gelme ve onları kotarma fırsatı tanıyabilir. Bu dönemde hedeflerimiz, planlarımız, görev ve sorumluluklarımız için çaba ve gayret içinde olabiliriz. Ancak yönetici, patron, müdür ve benzeri otorite konumunda kişilerle, baba veya babanın yerini dolduran kişilerle, yaşlı ve olgun kimselerle ilişkilerimize daha fazla özen göstermemiz gerekebilir.

25 Ocak’tan itibaren Merkür de geri hareketini Oğlak burcunda sürdürmeye başlıyor. Merkür bu konumda biraz daha kısıtlı, sınırlı bir bakış açısı getirebilir. Retronun getirebileceği özellikle iş, kariyer ya da görev ve sorumluluk alanındaki iletişim problemlerine daha fazla dikkat etmek gerekebilir.

Bu hafta ayrıca 29 Ocak’ta Venüs retrosu son buluyor. Venüs retrosunun son bulmasıyla ilişkileri yoluna koyma fırsatı bulabiliriz. Karşılıklı anlayış, empati biraz daha kolaylaşırken uzlaşma yolları bulmak zor olmayabilir. Ancak bununla birlikte Venüs’ün Oğlak burcunda zayıf konumda olduğunu unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla ilişkilerde daha sınırlı ve sorumlu davranmamız, ciddiyeti, mesafeyi korumamız gerekebilir. Venüs’ün bu konumu iş ilişkilerini geliştirmek, iş bağlantıları kurmak için faydalı olabilir.


Haftalık burç yorumları