25 NİSAN – 1 MAYIS HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Boğa burcunda Güneş tutulmasına doğru heyecan verici bir haftada ilerliyoruz.

Yılın ilk Güneş tutulması 30 Nisan Cumartesi akşamı gerçekleşiyor. Güneş tutulmaları önemli başlangıçların habercisidir. Boğa burcunda gerçekleşen bu tutulma bu burcun temsil ettiği konular olan güven, sadakat algımızda ve yaklaşımımızda önemli değişimler getirebilir. Boğa toprak burcudur, dolayısıyla bu tutulma toprak, gayrimenkul ve diğer güven sağlayan maddi konularda önemli başlangıç ve değişimlerin tetikleyicisi olabilir. Tutulma Uranüs gölgesinde gerçekleşiyor. Uranüs bu başlangıçların ani ve hızlı olmasına neden olabilir. Sabit bir burç olan Boğa’daki bu Uranüs etkisi diğer burçlarda olabileceğinden daha sarsıcı gerçekleşebilir. 23 Nisan-7 Mayıs arası doğan Boğa burçları ile birlikte Akrep, Aslan ve Kova burçları bu tutulmadan daha fazla etkilenebilir.

Bu tutulmanın hemen öncesinde burç değiştiren Merkür tutulma haritasınının yoğun ve baskın toprak ve su enerjisine bir miktar etkileşim ve hareket getirebilir. Merkür güçlü olduğu İkizler burcunda ilerlerken en azından zihnimizde aritmetiği hızlı ve doğru yapmamızı, akılcı ve mantıklı yaklaşımlar içinde olmamızı kolaylaştırabilir.

Bu hafta ayrıca 30 Nisan -2 Mayıs arasında Venüs ve Jüpiter yani iki şans yıldızı tam kavuşum yapıyor. Bu çok şanslı bir kavuşum olabilir ve özellikle Balık, Yengeç ve Akrep’ler için kısmetli gelişmelerin kapısını açabilir. Mucizevi bir olay ya da gelişme bir anda tüm akışı, gidişatı başka bir yöne çekebilir.


Haftalık burç yorumları