26 TEMMUZ – 1 AĞUSTOS HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Bu hafta Jüpiter yeniden Kova burcuna dönüyor. Jüpiter’in 28 Aralık’a kadar sürecek bu yolculuğu, sıra dışı yönlerimizi keşfederek sosyal becerilerimizi geliştirmek için iyi bir fırsat olabilir.

Yeni haftaya astrolojik anlamda yeni ve heyecan verici gelişmeler ışığında giriyoruz. Bunlardan en önemlisi Jüpiter’in 28 Temmuz’da yeniden Kova burcuna dönmesi. Kova2da Jüpiter transiti diğer burçlardaki transitlerine nazaran biraz daha uzun sürerken sosyal ilişkiler, dostluk, arkadaşlık kavramları açısından oldukça öğretici, ufuk ve zihin açıcı olabilir. Girdiği her burcun özelliklerini abartan, genişleten, zenginleştiren Jüpiter 28 Aralık’a kadar Kova burcunda seyrederken teknolojik imkanlardan daha çok yararlanabilir, vizyoner, yenilikçi, sıra dışı yönlerimizi pekiştirebiliriz. Bu dönemde kendimizden ziyade çevremizdekilerin, arkadaşlarımızın, içinde bulunduğumuz sosyal grup ve toplulukların beklenti ve ihtiyaçlarına duyarlı olabiliriz.

Haftanın bir diğer önemli gelişmesi de Mars’ın 29 Temmuz’da Başak burcuna ilerlemesi. Bu yıl hiç gerileme yapmadan oldukça hızlı bir şekilde ilerleyen Mars aksiyon hızını düşürmüyor. Bir buçuk ay sürecek olan Mars Başak transiti bizi oldukça çalışkan, üretken ve verimli kılabilir. Hizmet anlayışımızı yükseltebilir. Titiz bir şekilde ayrıntıları gözden kaçırmamak için epeyce gayretli olabiliriz. Bu dönemde enerjimizi doğru ve yerinde kullanmaya, bedensel ve ruhsal sağlığımızı gözetip korumaya daha çok özen göstermeliyiz.

Bu hafta burç değiştiren bir başka gezegen de Güneş’in yanına gelen Merkür. Merkür, Güneş ile birlikte Aslan burcunda seyrederken sesimiz daha gür çıkabilir, iletişimde daha baskın ve dominant bir duruş sergileyebilir, teatral bir havada konuşabilir, gösterişli ya da büyük sözler edebiliriz.

Haftalık burç yorumlarınıza buradan ulaşabilirsiniz.