27 ARALIK-2 OCAK HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Yılın son haftasında Jüpiter burç değiştirerek 10 Mayıs’a kadar kalacağı Balık burcuna ilerliyor.

Haftaya Ay Terazi burcunda ilerlerken başlıyoruz. İlişkiler, ortaklıklar, birebir diyalog, uzlaşma ve anlaşmalar haftanın ilk iki günü boyunca etkisini gösterebilir. Ancak bu dönemde bu burcun da yönetici gezegeni Venüs’ün geri hareket ettiğini ve en zayıf olduğu burç olan Oğlak’ta bu gerilemesini sürdürdüğünü unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla özellikle bu iki günlük süreçte Venüs’ün temsil ettiği aşk, ilişkiler ve maddi şanstan yana her şey tıpkı retro gibi geri dönüş yapabilir. Eski aşkınız geri gelebilir ancak sonrasında yeniden çark edebilir, sözgelimi. Bu konularda dikkatli olmak gerekiyor.

Ardından hafta ortasında Ay Akrep burcunda ilerliyor ve Mars etkisini hissediyoruz. Ay Akrep’te ilerlerken duygusal konfor ve huzuru bulmak gerek fiziksel gerekse ruhsal yönden sağlıklı beslenmek kolay olmayabilir. Üstelik Mars da Yay burcunda fazlasıyla tepkisel, ateşli, hararetli bir etki getirebilir. Bu dönemde fiziksel aktiviteyi artırabiliriz ancak kaza ve sakatlanmalara dikkat etmeliyiz.

Yeni yılı da Ay Yay burcundayken karşılıyoruz. Yöneticisi Jüpiter de Balık burcuna ilerlemiş olacak ve aslında bu oldukça sürpriz bir şekilde kısmetli bir son nokta ve bitiş olabilir. Beklemediğimiz sürprizler oldukça şaşırtıcı olabilir, şansa şans tanımak gerekiyor.

Bu hafta ayrıca Jüpiter’in Kova burcundaki son günlerini yaşıyoruz. 29 Aralık Çarşamba’dan itibaren Jüpiter artık bir daha 12 yıl sonra gelmek üzere Kova burcundan çıkıyor. Bu süreçte bilgelik kazandırıcı Jüpiter’in bu son 1 yıllık Kova burcu transitinin bize kazandırdıklarını irdeleyebiliriz. Hazır Venüs retrosu bizi her türlü ilişkiden uzak tutarken ve ilişkiler oldukça kesat ve sallantıda giderken Jüpiter Kova transitinin kazandırdığı Kova tarzı bilgeliğe bir göz atmanın ve geride bıraktığımız yılı da bu çerçevede değerlendirmenin tam sırası olabilir.


Haftalık burç yorumları