28 ŞUBAT – 6 MART HAFTASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Yeni ayla birlikte astrolojik göstergeler açısından yoğun ve hareketli bir hafta bizi bekliyor.

2 Mart akşamı Balık burcunda bir yeni ay meydana geliyor. Her yeni ay, yeni başlangıçlar anlamına geliyor ve burçlar kuşağının son burcu olan Balık burcunda gerçekleşen bu yeni ayla birlikte hayatımızda bazı kapanışlar, bitişler, sonlanmalar, vazgeçişler söz konusu olabilir. Geride bıraktıklarımız ya da bırakacaklarımızla ilgili son bir veda niteliği taşıyabilir. Bir alışkanlığımızdan vazgeçebiliriz. Bir kişiyi, yeri, olayı, gelişmeyi ardımızda bırakabiliriz.

Yeni ay haritası bolca açı yani astrolojik görünümle dolu. Bu görünümler bu haftaya ve döneme de şekil veriyor aslında. Yeni ay Jüpiter’in hemen yanında gerçekleşiyor. Dolayısıyla her neyi geride bırakabiliyorsak bu bize bir şans ve kısmet getirebilir. Özellikle de kendimizi akışa ve akışın getirdiklerine bırakıyorsak bu durum çok daha ilginç ve sürprizli olabilir. Merkür’ün Satürn’le kavuşumu düşüncelerimize odaklanma getirebilir, konsantrasyon gücümüzü artırabilir.

Venüs, Mars, Plüton’un üçünün birden aynı derecede kavuşması karşı konulmaz bir hırs, mücadele arzusu, hevesi, isteği yaratabilir. Bu üçlünün doğum haritanızda kavuştuğu alan yani ev en büyük mücadeleyi verdiğiniz konuyu teşkil edebilir. Koç burcuysanız bu alan kariyer, Boğa iseniz uzaklarla ilgili konular, İkizler iseniz ortak maddi konular, Yengeç iseniz ilişkiniz, Aslan iseniz gündelik hayatınız, Başak iseniz aşk ve sevdikleriniz, Terazi ise aileniz, Akrep iseniz iletişim ve eğitim, Yay iseniz paranız, Oğlak iseniz özel yaşamınız, Kova iseniz ruhsal konular, Balık iseniz sosyal yaşantınız olabilir. Bu ilgili alan yaşamınızda en büyük ve önemli değişimi yaşayacağınız alan olabilir.

4 Mart’ta Ay’ın Koç burcuna ilerlemesiyle birlikte yeni başlangıçlara kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Hafta sonunda ise Mars ve Venüs yine birlikte burç değiştiriyor ve sosyal burç Kova’ya ilerliyor. Kendinizden çok sosyal çevrenizi, arkadaşlarınızı düşüneceğiniz, ön planda tutacağınız bir döneme ilerliyorsunuz. Bu dönem enteresan aşk ve ilişkileri beraberinde getirebilir. Aşka biraz farklı, biraz sıra dışı bir bakış açınız olabilir. Bu bakış açısını enerjinize de taşıyabilirsiniz. Yenilikçi, teknolojik uğraş ve çabaların içinde olabilirsiniz.


Haftalık burç yorumları