5 – 11 NİSAN HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Dışa odaklı bir hafta bizi beklerken sosyal etkileşim artabilir, iletişim hızlanabilir.

Hafta sonu Merkür’ün Koç burcuna ilerlemesiyle iletişimde oldukça dolaysız direkt bir döneme girmiş olduk. Bu dönemde ifade ve anlatımlar kısa ve özlü, konuşmalar da biraz da sert ve agresif olabilir. Söz ve konuşmalarımızla çok hızlı tepki verebiliriz. 

Haftaya başlarken Oğlak burcunda boşlukta kalan Ay akşam üstüne kadar toparlanması gereken işlere, plan, görev ve sorumluluklara işaret ediyor. Sonrasında Ay’ın Kova burcuna ilerlemesiyle oldukça sosyal bir gündemimiz olabilir, arkadaşlarımız ve sosyal gruplarımızla temas halinde olabilir, görüş ve fikirlerimizi paylaşabilir, yenilikçi taraflarımızı ortaya koyabiliriz. 

Haftanın en dikkat çeken görünümü ise Mars ve Neptün’den geliyor. İki gezegenin oluşturduğu kare açı bu hafta tuhaf, anlaşılması kolay olmayan hareketler, yanıltıcı tepkiler getirebilir. Enerjimiz genel olarak düşük olabilir, olayları, durumları, işleri gözümüzde çok fazla büyütebilir ya da tam tersi görmezden gelebiliriz. Özellikle Ay’ın Balık burcunda ilerlediği Perşembe ve Cuma günü ihmal, dalgınlık ve unutkanlıklar karşısında tedbirli davranmak gerekebilir. 

Hafta sonunda Koç burcunda yeni aya ilerleyen Ay en karanlık fazında. Özellikle iletişim açısından ani ve hızlı tepkilere dikkat etmek gerekebilir zira sözlerin nereye gittiği çok da belli olmayabilir.

Burcunuzun haftalık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.