5-11 ARALIK HAFTASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna ilerlemesiyle Satürn kuralları öne çıkıyor. 8 Aralık’ta gerçekleşen dolunayda retro Mars etkili.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 05 Aralık 2022
5-11 ARALIK HAFTASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Oğlak burcu ve yönetici gezegeni Satürn’ün etkileri bu haftadan itibaren görülmeye başlıyor. Zira önce Merkür ardından Venüs Oğlak burcuna ilerliyor. Merkür Mars retrosuyla dağılan düşünceleri toparlamamızda etkili olabilir. İş odaklı, gerçekçi, uzun vadeli planlar yapmamızı kolaylaştırabilir. 7 Aralık’taki bu geçişle Merkür uzun bir süre Oğlak burcunda kalacak. Zira 29 Aralık’ta retro yani geri harekete başlayacak ve bu hareket 18 Ocak’a kadar sürecek ardından Merkür 11 Şubat 2023’e kadar Oğlak burcunda kalacak. Merkür’ün bu burçtaki uzun kalışı düşüncelerimizi sınırlarken özellikle retro döneminde düşündüğümüzden dar bir bakış açısı yaratabilir.

10 Aralık’ta ise Venüs zayıf konumda olduğu Oğlak burcuna ilerliyor. Bu geçiş ilişkiler ve aşk adına parlak bir dönem olmasa da bu konularda daha ciddi, uzun vadeli yaklaşımları kolaylaştırabilir. Venüs Oğlak burcundayken maddi konularda dikkatli davranmak gerekebilir.

Bu hafta 8 Aralık’ta bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunay haritasında retro Mars Ay’ın tam üzerinde kavuşum halinde ve Güneş’e karşı duruyor. İlişkiler adına zor bir dolunay, duygular incinebilir, bu incinme sonucu mantıklı ve doğru düşünmek zorlaşabilir, pozitif, iyimser bakış açısı yerini kolayca karamsarlığa itebilir. Dolunaylar bir adım ve başlangıç zamanı değil farkındalık ve karar anlarıdır. Bu dolunayın etkisiyle farkındalıklar can acıtıcı olsa da kararlar konusunda ise objektif ve gerçekçi davranabiliriz. Bu dolunay bire bir ilişkilerde bir yalan detektörü olabilir.Haftalık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.