5-11 HAZİRAN HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Bu hafta Venüs burç değiştirerek Aslan burcundaki uzun süreli transitine başlıyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 05 Haziran 2023
5-11 HAZİRAN HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs haftanın hemen başında Yengeç burcundan çıkıp Aslan burcuna ilerliyor. Normalde bir ay kadar süren Venüs transitleri geçtiği burca göre o ay içinde aşka, ilişkilere ve paraya bakış açımızı belirler. Ancak bu yıl Venüs retro yani geri harekette bulunacak. Dolayısıyla Venüs Aslan transitini 9 Ekim’e kadar uzunca bir süre yaşayacağız, yaklaşık dört ay boyunca. Venüs Aslan burcunda ilerlerken harcama ve alışverişlerde cömert davranabiliriz, dolayısıyla bu transitin cebimizi yakmamasına dikkat etmemiz gerekiyor. İlişkiler açısından da Venüs Aslan transiti oldukça yakıcı bir transit olabilir. Zira Aslan ateş elementi ve aşk beklentisini öne çıkarıyor. 

Öte yandan bu transit bir tür ego savaşı ve mücadelesini de beraberinde getirebilir. Aşktan ve ilişkilerden yana beklentilerimizde kral veya kraliçe gibi olmak isteyebiliriz. Dolayısıyla karşılıklı beklenti ve çekişmeler bu süreçte oldukça artabilir. Venüs’ün geri harekette olduğu 22 Temmuz-3 Eylül döneminde ise daha da dikkatli olmak gerekebilir. Zira bu süreç eski aşkları, kalp kırıklıklarını geri getirebilir. Ancak geri gelen sevgili veya aşklar retro bitimiyle geri döndüklerinde hayal kırıklıkları getirebilir. Venüs’ün geri harekette olduğu 22 Temmuz-3 Eylül dönemi evlilik, söz, nişan gibi olaylar için uygun olmayabilir. Bu transit Boğa’lara ev ve aile içinde huzur ve mutluluk, Akrep’lere iş ve kariyer alanında başarı, Aslan’lara ilişki ve aşktan yana şans, Kova’lara ise mutlu ve ciddi bir birliktelik getirebilir. 

Bu hafta Venüs’ün ilk geçiş süreci karşısında Plüton bulunduğu için aşktan ve ilişkilerden yana sancılı geçeceğe benziyor. Sosyal dönüşüm sürecimiz aşkı, ilişkileri desteklemiyor olabilir. Ancak 11 Haziran’da Plüton’un Oğlak burcuna geçmesiyle birlikte Venüs daha özgür olacak, bu kez de bir yandan aşık ederken diğer yandan yakmamasına dikkat etmek gerekiyor. Plüton ise son bir kez daha Oğlak burcu transiti yapıyor. 23 Mart öncesinde özellikle görev ve sorumluluk alanımızla iş ve kariyerimizde yaşadığımız dönüşüm sürecine geri gidebiliriz. 24 Ocak’a kadar sürecek bu transitte maddi konulardaki, toprak, para, mal, mülk konularındaki direncimizi ve kararlılığımızı da son bir kez ve biraz da kuvvetli bir biçimde test edebiliriz.Haftalık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.