7-13 HAZİRAN HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Haftanın şüphesiz en önemli olayı İkizler burcundaki Güneş tutulması. Bu tutulma ilişkiler, ortaklık ve birliktelikler açısından oldukça destekleyici olabilir.

Haftaya Boğa burcundaki Ay ile maddi, parasal konular, iş ve toprakla bağlantılı olaylar ekseninde başlayabiliriz. Ardından Ay’ın İkizler burcuna ilerlemesiyle Güneş tutulmasının etkilerini hissetmeye başlayabiliriz. Tutulma öncesinde biraz daha dikkatli davranmak özellikle Salı ve Çarşamba günleri ne olayların ne de insanların üzerine çok da fazla gitmemek gerekebilir. Biraz ağırdan almakta ve rölantide gitmekte fayda olabilir. Perşembe günü öğle saatlerinde gerçekleşecek tutulmanın ardından hızlanmaya ve yeni başlangıçlara hazır olabiliriz. Güneş tutulması yeni başlangıçları beraberinde getirebilir ve İkizler burcunda olduğundan yakın çevremizde, komşu ve kardeş ilişkilerimizde yenilikler ve yeni atılım ve girişimler bekleyebiliriz. Ayrıca eğitim konularında yeni girişimler ve adımlarda bulunabiliriz. Yeni bilgiler edinip öğrenebiliriz. Yeni yolculuklar da gündeme gelebilir. Ancak tutulma yöneticisi Merkür olduğundan ve Merkür tutulmanın açı yapan en önemli gezegeni olduğundan akıl ve zihin epeyce meşgul olabilir. Bu dönemde konuşmalarımıza, sözlerimize dikkat etmeliyiz, yolculuk planlarında temkinli hareket etmeliyiz ve genel olarak aklımıza, zihnimize daha fazla hakim olmaya ve onu korumaya çalışmalıyız, gereksiz düşünceleri zihnimizden atarak, zihnimizi mümkün olduğunca boşaltmaya çalışarak özellikle zihinsel dinlenmeye zaman ayırmalıyız.  

Tutulmanın ardından bu hafta Mars burç değiştiriyor ve Aslan burcuna ilerliyor. Bu geçiş özellikle 12 Haziran’da çok güçlü hissedilebilir. Mars Aslan burcundayken egolardan kaynaklanabilecek çatışma ve pürüzleri beraberinde getirebilir. Bu dönemde her birey kendi istek ve beklentilerinde çok fazla ısrarcı ve inatçı olabilir, bu da ister istemez karşılıklı uyuşmazlıkları tetikleyebilir, egolarımız ve isteklerimiz için mücadele ederken onlardan vazgeçmemiz gerekebilir.

Burcunuza göre haftalık yorumlarınıza buradan ulaşabilirsiniz.