8-14 AĞUSTOS HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Dolunaya ilerlerken gökyüzünün malefik gezegenleri Satürn ve Mars birbirine meydan okuyor. Aşk yıldızı Venüs Aslan burcuna geçiyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 07 Ağustos 2022
8-14 AĞUSTOS HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Yeni bir haftayı Satürn ve Mars’ın kare açısıyla karşılıyoruz. Bu zorlu açı zaten Boğa burcunda iyice hantallaşmış bir halde ilerleyen aksiyon ve mücadele gezegeni Mars’ın hızını iyice kesiyor. Adım atmak, harekete geçmek, insiyatif almak bu hafta biraz daha zor olabilir. Satürn kurallar, zaman ve sabır konusunda diretirken Mars iyice tökezleyebilir. Karşılığında Mars da Satürn’ün güçlü yanları olan sabır, sebat ve azmi epeyce zorlayabilir. Bu dönemde zaten geri hareketinde iyice afallayan Satürn de kendini gösteremeyebilir. Durumun iyi tarafından bakacak olursak sonuçta bu iki gezegen gökyüzünün malefikleri yani kötücülleri, dolayısıyla güçlerinin bu şekilde azalması fena olmayabilir. Bunu düşünerek içimizdeki hantallığı ve bununla kesişen sabırsızlığı anlamlandırabiliriz belki.

Bu şartlar altında cuma günü sabaha karşı gerçekleşecek olan Kova burcunda dolunaya ilerliyoruz. Bu dolunayda bencil yanlarımızdan kurtularak daha genel, kapsayıcı, bütünleyici yanımızı keşfedebiliriz. Bu dolunayın farkındalık ve uyandırma zili dostlarımızı, arkadaşlarımızı hatırlatabilir. Ama Venüs Aslan’a ilerleyeceğinden gösterişli söz ve duruşlara da hazır olmak gerekebilir. Başka deyişle karşımızda Aslan’a dönüşmüş kediler bulabiliriz, şaşırmayalım. Ayrıca bu geçişle artık gökyüzünde su kalmayacak, bu iklim bazılarımıza çok sert ve kurak, duygusuz ve realist gelebilir. Koç, Aslan ve Yay’lar dönemin şanslıları, onları Oğlak ve Başak’lar izleyebilir. Dolunayın en önemli açısı ise Uranüs ile. Bu görünüm enteresan hatta tuhaf çıkışları, tepkileri, istekleri beraberinde getirebilir. Tam da zodyağın en sıra dışı burcu Kova’dan beklenebilecek bir durum belirebilir.Haftalık Burç YorumlarıSON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Kasım Sayısı Çıktı!

ELLE Kasım sayısı, ELLE MAN ve ELLE Time ekleri ile birlikte tam 400 sayfa! Kapak yıldızlarımız ise Hazal Kaya, Boran Kuzum ve Serkan Çayoğlu.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.