8-14 MART HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Yeni haftada yeni aya doğru ilerliyoruz. Yeni ay 13 Mart’ta Balık burcunda gerçekleşiyor.

Ay ışığının en az olduğu, Ay’ın giderek görünmediği ve ışığını yitirdiği bir haftada Balık burcunda yeni aya doğru yol alıyoruz. Gökyüzünün Ay’ın ışığından yoksun bu en karanlık olduğu zamanlar astrolojik tanımla Ay’ın Balzamik dönemi olarak bilinir. Yeni ay’ın 3-4 gün öncesinde başlar ve yeni ayın gerçekleştiği zamana dek sürer. Bu dönemler, mistik ve spiritüel yönlerimizin, manevi duygularımızın en güçlü olduğu, bilinçaltımızın açık olduğu zamanlardır. Bu dönemde çok fazla rüya görebiliriz. Bilinçaltına itmiş olduklarımız uyuduğumuz zamanlarda ortaya çıkabilir.

Üstelik Balık burcunda bir yeni aya doğru ilerlerken bu etkiler katbekat fazla olabilir. Zira Balık burcu zaten Ay’ın Balzamik döneminin etkilerini taşır. Balık burcu bilinçaltımız, gölgelerimiz, sezip hissettiklerimiz ancak göremediklerimizdir.

Yeni haftada Ay’ın Balık burcundaki Balzamik fazı sezgilerimizin gücünü keşfedeceğimiz bir zaman olabilir. Keza bu dönemde sezgilerimiz bize çok fazla yol gösterebilir. Ancak onları daha iyi hissedip duyabilmek için dinlenmeye, sessizliğe, inziva durumuna çok daha fazla ihtiyaç duyabiliriz. Bu dönemde Mars İkizler burcunda ilerlerken taşıdığı hareketlilik bunu yapmamızı zorlaştırabilir, dinlenmek ve sükûnet çok da kolay olmayabilir. Özellikle uykusuzluk başta olmak üzere dalgınlık ve ihmallere bu dönemde çok daha fazla dikkat etmeliyiz.

13 Mart’ta ise yeni ay gerçekleşiyor. Balık temasını yoğun bir şekilde taşıyan yeni ay geride bırakmamız gereken konular, kişiler veya durumlarla ilgili olabilir. Yeni ayla bir alışkanlığımızdan vazgeçebilir, bir kişi, olay veya duruma karşı daha kabullenici yaklaşabiliriz. İlişkilerde fedakârlık ve özveri getirebilir, karşılıklı aldanmalara, yanlış anlamalara daha fazla dikkat etmek gerekebilir. Neptün ile kavuşan yeni ay karmaşık durumlara ve belirsizliklere işaret edebilir.

Burcunuzun haftalık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.