9 - 15 Ekim Haftasında Burcunuzu Neler Bekliyor?

Bu hafta oldukça hareketli bir gökyüzü bizi bekliyor. Venüs ve Mars burç değiştiriyor ve Terazi burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 09 Ekim 2023
9 - 15 Ekim Haftasında Burcunuzu Neler Bekliyor?

2023’ün en hareketli haftalarından birindeyiz astrolojik olarak. Zira gezegenler yer değiştiriyor, birbirleriyle açı kuruyor ve son olarak da Terazi burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Venüs yaklaşık dört aydır seyrettiği Aslan’dan artık çıkıyor ve bu yeni konumunda aşk ve ilişkiler adına hizmet etmeye hazır duruyor. Aşkta emek veren kazanacak görünüyor. Üstelik Başak burcuna geçer geçmez Satürn ile de zıt bir açı oluşturuyor. Bu açı görev ve sorumlulukların baskısını artırırken gerek ilişkilerde gerek maddi konularda daha da yük bindirebilir. İlişkiler bir alışverişe dönüşebilir, pazarlık gibi çok da romantik olmayan yaklaşımlar ortaya çıkabilir. Ne kadar çaba o kadar aşk ve sevgi gibi. Bu transit Başak, Boğa ve Oğlak’lara iyi gelebilir. Ayrıca Balık, İkizler ve Yay da olumlu etkilenebilir.

12 Ekim’de Mars Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. İlişkilerde dengeler, eşitlik adına verdiğimiz mücadele yerini daha derin, gizemli, karmaşık güç kavgalarına bırakabilir. Bu dönemde paylaşımlarımız adına çaba göstermek durumunda olabiliriz. Ortak yatırımlar, çalışmalar, işler için ise destekleyici bir dönem, aşk bu dönemde kaybettiriyor olabilir ama ortak girişimlerden kazançlı çıkabiliriz.

14 Ekim’de ise Terazi’de bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Her tutulma önemli ve etkili başlangıçların ilk adımlarıdır. Bu tutulmada ilişki ve ortaklıklar adına atılan yeni ve ilk adımlar söz konusu olabilir. Yeni bir ilişki veya mevcut ilişkide atılan önemli bir adım, yepyeni bir tutum ya da yaklaşım bu tutulmada belirleyici görünüyor. Tutulmaya etki eden Merkür ilişkiler konusunda epeyce kafa yoracağımıza işaret ediyor. Tutulma yöneticisinin Terazi burcuna ters kalan Başak burcunda oluşu ilişkilerle ilgili kontrolümüz dışı gelişmelerin etkisine işaret eden kadersel ve karmik unsurlara dikkat çekiyor. Başak burcundaki Venüs hassasiyetleri, kırılganlıkları gösterirken ilişkimiz adına yapacağımız fedakârlık ve feragatler bu sürecin belirleyicileri olabilir. Ayrıca tutulmanın Jüpiter ile olan karşıt açısı lider, yönetici ve inatçı yönlerimizi ilişkimizi korumak adına törpüleyeceğimizi gösterebilir, ancak bunu çok isteyerek değil mecbur kaldığımız için yapabiliriz. Zira tutulma haritasında Mars güçlü konumda ve tarafların herhangi birinin fırsat bulduğunda ya da güç kazandığında atacağı ezici hamlelere işaret edebilir.Haftalık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.