AĞUSTOS ASTROLOJİSİ: HAREKETLİ BİR AY

Ağustos ayında Kova burcunda sıra dışı bir şekilde ardı ardına gerçekleşen ikinci dolunayı yaşayacağız. Ağustos unuttuğumuz ya da geride bıraktığımız bir konuyu yeniden hatırlatabilir.

Jüpiter’in geçtiğimiz ayın hemen sonunda Kova burcuna ve bu burçta seyreden Satürn’ün yanına dönmesiyle bu burcun sıra dışı ve farklı yanlarını yeniden hissetmeye başlayabiliriz. 22 Ağustos’ta bu burçta gerçekleşecek olan dolunay bu burcun farkını bir kez daha anımsatırken gelişen olaylar karşısında sıra dışı yaklaşımlar geliştirmemiz gerektiğinin altını tekrardan çizebilir. Keza Kova burcundaki Jüpiter ve Satürn ikilisi bu kez karşısına mağrur ve cesur Aslan burcundaki Güneş’i alıyor olacak. Ayın 23’üne kadar Aslan’daki Güneş bireysel istek, heves ve arzularımızın altını çizecek. Jüpiter ve Satürn’ün karşısındaki Aslan Güneş’i bu arzuların yakan ve acı veren ateşini daha da güçlü hissettirebilir.

12 Ağustos’ta Merkür güçlü olduğu Başak burcuna ilerliyor. Toprak elementinin ağırlığı da bu geçişle birlikte artmaya başlıyor. Ayın 23’ünde Güneş’in de Başak burcuna ilerlemesiyle halihazırda bu burçta olan Mars ile birlikte güçlü toprak enerjisi maddi ve pragmatik konuların ağırlığını yeniden yaşamımıza çekebilir. Merkür iletişim ve haberleşmeyi hızlandırırken, Güneş ve Mars ikilisi bizi daha üretken, çalışkan, verimli kılabilir.

Ağustos’un en iyi geçişi Venüs’ten geliyor. 16 Ağustos’ta Terazi burcuna ilerleyen Venüs özellikle bire bir ilişkiler ve ortaklıklar açısından, diyaloglar açısından ümit verici, keyifli olabilir. Bir ay sürecek olan Venüs Terazi dönemi ilişkileri geliştirmek ve ciddiye dönüştürmek açısından da iyi olabilir. Bu geçiş Terazi, İkizler ve Kova burçlarına şans getirebilir.  

Burcunuzun Ağustos yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.